Marvel’dan Ahsoka serisi

Yazı: Melis Tire

Star Wars spin-off dizileri furyası The Mandalorian ile epey yüksekten açılmış; Bant Mag. favorisi Andor ile iyiden iyiye lezzetlenmişti. Disney’in galaksinin her köşesini ekrana taşıma motivasyonuyla peşi sıra önümüze getirdiği The Book of Boba Fett, Obi-Wan ve Ahsoka içinse aynı övgüleri dizmemiz pek mümkün değil doğrusu. Özellikle Clone Wars severlerin Ahsoka için kapıldığı büyük beklentiler, ne yazık ki karşılanmamıştı.

Şu sıralar ikinci Ahsoka sezonu için çalışmalar devam ederken, yine The Walt Disney Company çatısında faaliyetlerini sürdüren Marvel Comics’ten karaktere ilişkin yeni bir açılım geldi. Dizinin ilk sezonu, iddialı bir kadroyla sekiz bölümlük bir çizgi roman serisine uyarlanmış. Anakin Skywalker’ın Padawan’ı olarak tanıştığımız karakterin ekranda tat vermeyen maceraları, bakalım çizgi dünyasına nasıl yansıyacak. Ayrıca söz konusu seri, fan favorisi kahramanımızın ilk solo çizgi romanı oluyor.

Ahsoka Tano ile serinin sevilen karakterleri Sabine Wren, Hera Syndulla ve Professor Huyang’ı takip edeceğimiz sekiz bölümlük serinin yazarı Rodney Barnes. Kendisi şu sıralar bir diğer Marvel serisi Luke Cage için kalem oynatmakta. Ayrıca kurucusu olduğu bağımsız etiket Zombie Love Stories ile de çalışmalarını sürdürüyor. Önceleri The Mandalorian ve Lando çizgi romanlarının da yazar künyesindeydi. Yaklaşan seriyle ilgili heyecanını şu sözlerle özetlemiş: “Ahsoka uyarlaması için çalışmak gerçek bir onur. Bu karakter, klasik Star Wars özüne sahip: Katmanlı, kompleks ve eğlenceli!”

Çizimler ise Steven Cummings ve Georges Jeanty’ye emanet. İkili The Mandalorian çizgi romalarında da yine Barnes’la çalışmıştı. Steven Cummings’in geçmiş işleri arasında Crimson Reign ve Hidden Empire gibi başkaca Star Wars serileri de mevcut. Jeanty de Buffy the Vampire Slayer, Weapon X ve Deadpool için yaptığı çizimlerle tanınıyor.

İlk fasikülü haziranda yayımlanacak seri için David Nakayama, Annie Wu ve Jan Duuresma tarafından hazırlanan varyant kapaklar hemen aşağıda.