Marvel'dan Wolverine'li bir podcast serisi geliyor: "The Long Night"

Marvel’ın en popüler karakterlerinden Wolverine’in yeni bir macerası, 10 bölümlük podcast serisiyle anlatılacak. Önümüzdeki bahar aylarında yayınına başlanacak seri, Wolverine: The Long Night ismini taşıyor.

Uzun zamandır özellikle sinematik evrenini genişletmekle meşgul olan Marvel’ın bu alandaki ilk projesi olacak Wolverine: The Long Night‘ın seslendirme kadrosu da açıklandı. Hobbit filmlerinde Thorin karakterini canlandıran Richard Armitage’ın Logan’ı seslendireceği podcast serisinde Andrew Keenan-Bolger, Celia Keenan-Bolger ve Ato Essandoh gibi isimler mikrofon başına geçecek.

Marvel is partnering with Stitcher to debut its “Wolverine: The Long Night” podcast series in spring 2018. (PRNewsfoto/The E.W. Scripps Company)

Yapılan ilk açıklamalarda serinin True Detective dizisini andıran bir tür polisiye olarak kurgulandığı ve daha sonraki dönemlerde farklı Marvel karakterlerinin bu tür maceralarını bu platformda yayınlanacağı vurgulandı. Ben Percy’nin yazdığı Wolverine: The Long Night, ilk olarak Stitcher Premium üzerinden yayınlanacak ve ardından da diğer podcast platformlarında yerini alacak.