“Marvel’s Spider-Man: Miles Morales”e günler kala

12 Kasım Perşembe günü piyasaya çıkacak PlayStation 5 konsolunun ilk oyunlarından olacak Marvel’s Spider-Man: Miles Morales için heyecanı körükleyen bir fragman daha paylaşıldı.

Miles Morales’in Spider-Man’e evrilme süreci

Sony ve Insomniac Games ortaklığıyla hazırlanan oyun, Miles Morales’in yaşadığı Harlem’i mesken ediniyor. Noel tatilinden hemen önce başlayacak oyunda taraflarının bir enerji şirketi ve üst düzey teknolojiyle donatılmış bir suçlu ordusunun olacağı bir savaş patlak veriyor. 

2018’de piyasaya sürülen Marvel’s Spider-Man’in devamı olarak kurgulanan oyunda, Miles Morales’in Spidey’e evrilme sürecini tamamlayacak bir olay örgüsü bizi bekliyor. Oyunun kreatif direktörü Brian Horton, serinin ilk iki oyunu arasındaki farklılıklardan biri olarak Peter Parker ve Miles Morales karakterlerinin kişisel özelliklerine dikkat çekiyor. Parker’ın kahramanlığının trajedilerden doğduğuna dikkat çeken Horton, Miles Morales’in aile ve arkadaşlarıyla iç içe bir hayatı olduğunu ve kimi zaman çevresindekileri “Spidey hayatına” da dâhil ettiğini vurguluyor.

Oyunda karşımıza çıkacak kötüler arasında Marvel yayınlarında uzun bir geçmişe sahip olan Tinkerer ve liderliğini üstlendiği cyberpunk suç ordusu Underground var. Marvel’s Spider-Man’e kıyasla daha kısa bir oyun olarak kurgulanan Marvel’s Spider-Man: Miles Morales’in 8-10 saatlik bir akışı olacağı biliniyor.

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, PlayStation konsolu için özel olarak yaratılmış bir oyun. 12 Kasım’da PS5 ve PS4 için iki ayrı formatta yayımlanacak. Oyunun son fragmanı hemen aşağıda.