Mastodon’dan sersemletici klip: “Fallen Torches”

Kısa aralıklarla yeni bir albüm için ağız sulandıran açıklamalar yapan Mastodon, kuruluşunun 20. yılını kutlayan Medium Rarities isimli derlemeyi yayımladı. Albümle birlikte yeni bir klip de paylaşıldı.

16 şarkılık Medium Rarities albümünde grubun konser kayıtları, enstrümantal versiyonlar, daha önce hiçbir albümde yer almamış parçalarla birlikte Mastodon’un Metallica, Feist ve The Flaming Lips coverları yer alıyor. Grubun Game of Thrones için bestelediği ve bir fan favorisi olan “White Walker” parçası da Reprise Records etiketli bu derlemede mevcut. 

Albümün açılışını yapan “Fallen Torches”, geçtiğimiz haftalarda paylaşılmıştı. Şarkının aslında grubun bu sene yapması planlanan Avrupa turnesi öncesinde yayımlanması amaçlanıyormuş fakat turne iptal olduktan sonra albüm için bekleme kararı alınmış. Neurosis solisti Scott Kelly’nin ekibe eşlik ettiği “Fallen Torches”ın Hey Beautiful Jerk ve Machina-Infinitum ortaklığında hazırlanan klibinde sarmal yapıların hüküm sürdüğü bir bilim kurgu âlemine ışınlanıyoruz. Desenler arasında Mastodon üyelerinin suratları belirip kayboluyor; klip bittiğinde de baş döndürücü bir sersemlikle başbaşa kalıyoruz.

Mastodon’un bir diğer yeni şarkısı da Bill & Ted: Face The Music filminin soundtrack albümünde yer alıyor. “Rufus Lives” isimli parça hemen aşağıda.