Maynard James Keenan'dan yeni Tool albümüne dair "umut verici" güncelleme

Uzun zamandır yayınlanması beklenen yeni Tool albümünün akıbetine dair son güncelleme grubun solisti Maynard James Keenan’dan geldi.

Bir yandan yine epeydir ortalıkta gözükmeyen bir diğer projesi A Perfect Circle’la nisan ayında yayınlanacak albümü ve sonrasında çıkacağı turneyle gündemde olan Keenan, şahsi Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda artık Tool albümü içinde karanın göründüğü müjdesini verdi.

Grubun 2006’dan bu yana süren sessizliği döneminde çeşitli gelişmeler yaşanmış fakat konserlerde çalınan enstrümantal bir parça dışında “yeni” herhangi bir şey paylaşılmamıştı. Bu esnada gruptan farklı üyeler süreçle ilgili farklı açıklamalarda bulunurken Maynard James Keenan, sözleri ve vokal melodilerini yazmak için grubun diğer üyelerinin enstrümantal kısımları final haline getirmelerini beklediğini dile getiriyordu. Keenan’ın dün gece attığı Tweet’ler bu konuda olumlu gelişmeler olduğunu gözler önüne seriyor.

“Birkaç ay önce, 11 yıllık yalvarmanın sonunda çocuklardan içinde FINAL yazan ses dosyaları almaya başladım. Bu durum, teoride ben bu şarkılar üzerine hikayeler ve melodiler yazmaya çalışırken hiçbir değişiklik olmayacağı anlamına geliyor. Teoride. Hâlâ bir tane şarkının FINAL versiyonunu bekliyorum ama çok yol alındı. Bir şarkı hariç tüm sözler ve melodiler %100 tamamlandı. Bir gün bunları kaydedeceğiz. Finish çizgisine hâlâ yolumuz var ama en azından yaklaşıyoruz.”