Melissa Auf Der Maur’dan Hole’un geri dönüşüne dair sinyaller

1990’larda beş yıl Hole grubunda bas çalan Melissa Auf Der Maur, Alman dergi Visions’a verdiği röportajda grubun geri dönmesi olasılığına dair yorumlarda bulundu.

1994-1999 yılları arasında Hole’un bir parçası olan Auf Der Maur, kariyerinin devamında Smashing Pumpkins’le de bir süre çaldı ve ardından solo üretimlerine devam etti. Geçtiğimiz haftalarda diğer Hole üyeleriyle ayrı ayrı buluştuğunu söyleyen Auf Der Maur, artık yaşlandıklarını ve yumuşadıklarını, bu sebeple de geri dönüş için doğru bir zaman olduğunu düşündüğünü belirtiyor. Geçtiğimiz yıl Courtney Love için sahibi olduğu Basilica Hudson’da düzenlenen saygı gecesinin ardından hissettiği duyguları arkadaşlarıyla paylaştığını söyleyen müzisyen, müzik gruplarının uzun yıllar sonra geri dönmesinin tuhaf olduğunu kabul etse de Hole’un rock müzik dünyasındaki kadınlar için çok fazla şey ifade ettiği ve bunun da hatırlanması gerektiği görüşünde. Grubun lideri Courtney Love’ın kariyeri boyunca eşi Kurt Cobain kadar saygı görmediğini ama çok daha fazlasını hak ettiğini dile getiren Melissa Auf Der Maur, Hole’un olası geri dönüşünün bir parçası olmayı istediğinin altını çiziyor.

Tabii ki bu röportajdan Hole’un geri döneceğine dair somut bir mesaj çıkarmak güç. Yine de Auf Der Maur’un bu girişiminin ardından nasıl geri dönüşler geleceğini takip etmekte fayda var. Son olarak 2010 yılında bir albüm yayınlayan Hole, Melissa Auf Der Maur’un bas çaldığı tek albüm olan Celebrity Skin’le dört Grammy adaylığı kazanmıştı.