Brooklyn Nine-Nine yıldızı Melissa Fumero, yeni Netflix komedisinde

Netflix, ABD’nin meşhur video kaset (ve sonraları DVD) kiralama dükkânı Blockbuster Video Store çalışanlarını konu edecek bir komedi dizisi için oyuncu transferlerini sürdürüyor. Gerçek bir hikâyeden ilham alsa da kurgusal bir anlatı sunacak Blockbuster dizisine katılan son isim Melissa Fumero oldu.

Melissa Fumero tabii ki en çok geçtiğimiz yıl final yapan hit komedi dizisi Brooklyn Nine-Nine’da canlandırdığı Amy Santiago karakteriyle hatırlanıyor. Son yıllarda Marvel’s M.O.D.O.K. ve Elena of Avalor gibi animasyon işleri için mikrofon başına geçen Fumero, Brooklyn Nine-Nine finalinin ardından ilk büyük çaplı televizyon işine katılmış oldu böylece. Kendisini şu sıralar post-prodüksiyon sürecinde olan Jim Mahoney filmi Bar Fight’ta da başrolde izleyeceğiz. 

Gelelim Blockbuster’a. Dizinin Netflix tarafından hayata geçirimesi biraz manidar. Nitekim Netflix de hayatına bir DVD kiralama servisi olarak başlamış, Blockbuster tarafından satın alınmaya çalışılmış ve zamanla dev bir streaming servisine evrilerek Blockbuster gibi film kiralama dükkânları için sonun habercisi olmuştu. 

Her biri 30 dakikalık 10 bölümden oluşacak ilk sezonu için hazırlıkları süren dizide Melissa Fumero ile birlikte kamera karşısına geçecek bir diğer isim de komedyen Randall Park. Kendisini geçen yılın en çok konuşulan televizyon yapımlarından WandaVision’da Jimmy Woo rolüyle izlemiştik. Netflix dizisi, “ölmek üzere olan bir kasabanın ölmek üzere olan bir alışveriş merkezinde” konumlanan yeryüzündeki son Blockbuster dükkânında geçecek. Taylor Morgan tarafından yönetilen 2020 tarihli The Last Blockbuster belgeseli de Oregon’daki bu dükkânı merak edenler için önerimiz. 

blockbuster - melissa fumero

Blockbuster’ın senaryosunu da Vanessa Ramos yazıyor. Tıpkı Melissa Fumero gibi, Ramos’un da kariyerindeki en başarılı işlerin senarist ekibinde yer aldığı Brooklyn Nine-Nine. Filmografisinde Kenan, Superstore, Crashing gibi yapımlar bulunan Ramos, Comedy Central’ın roast serisindeki kimi bölümlerin de sorumlusu.