Melvins'in sıradaki albümünde Butthole Surfers da var

Melvins, tam 23’üncü albümünü yayınlamak üzere. Gruba yeni albümlerinde Butthole Surfers üyeleri J.D Pinkus ve Paul Leary eşlik etmiş. Hold It In isimli albüm 14 Ekim’de Ipecac Records aracılığıyla yayınlanıyor.

Advertisement

Melvins gitaristi Buzz Osborne bu sene ilk solo albümünü King Buzzo adı altında yayınlamıştı. Albümün ardından Butthole Surfers üyeleriyle birlikte kayıtlara başlayan Melvins ekibi, 12 şarkılık yeni albümünü geçtiğimiz baharda Los Angeles ve Austin’de kaydetmiş. Osborne kayıtlarla ilgili yaptığı açıklamada Paul Leary’nin dinlediği en iyi gitaristlerden biri olduğunu söylerken, Pinkus’un da hem bas gitara hem elektro gitara alışılmışın dışında yaklaştığını vurguladı. Yeni albümle ilgili çok heyecanlı olduğunu belirten Osborne, Butthole Surfers üyeleriyle albüm kaydetmiş olmanın kendisi için bir rüyanın gerçekleşmesi olduğunu da söyledi.

Butthole Surfers üyelerinin katılımıyla dört yıl aranın ardından yeniden dört kişilik bir formda albüm kaydeden Melvins,  bu yeni kadrosuyla ekimde turneye çıkıyor.