Merakla beklediğimiz video oyunu “Sable”dan haberler

E3 2018’de yayınlanan ilk fragmanıyla aklımızı alan, yayınlanacağı günü iple çektiğimiz video oyunu Sable’dan yeni haberler var.


Oyunun geliştiricileri Shedworks ve Raw Fury’den gelen açıklamaya göre bu yıl yayınlanması planlanan Sable’a kavuşmamız 2020’de olacak. Antik kalıntılardan parçalanmış uzay gemilerine, birçok farklı keşif yapabileceğiniz bir açık dünya oyunu olan Sable, çizgi roman sayfalarından çıkmış gibi görünen bir oyun akışına sahip. Shedworks’ün yaptığı açıklamaya göre, 2017’den bu yana hazırlıkları süren Sable’ın “hayallerindeki oyuna dönüşmesi için” yayın tarihinin ileri atılması gerekmiş. Japanese Breakfast projesiyle tanınan Michelle Zauner’in müziklerini bestelediği oyundan yayınlanan ilk fragmanın ardından, Miyazaki filmi Nausicaä of the Valley of the Wind’i andırdığı yorumları yapılmıştı.

Sable için bekleyişimiz biraz daha uzayacak ama bu fantastik evrenle, yaratıcı ekibin içine sindiği haliyle tanışmak en iyisi olacaktır. Şimdilik heyecandan döndürüp döndürüp durduğumuz bir fragman var.