Mercury Ödülleri: Kazanan Sampha oldu, Skepta nefis performansıyla sahnedeydi

İngiltere’nin en prestijli müzik ödüllerinden biri olan Mercury Ödülleri’nde bu sene kazanan isim, şubat ayında yayınladığı Process isimli albümüyle Sampha oldu. Geçtiğimiz yılın kazananı olan Skepta’nın performansı da gecenin en keyifli anlarından biriydi.

Advertisement

Dün akşam gerçekleşen ödül töreninde birçok farklı janrada üretim yapan İngiliz müzisyenlerden biri Mercury Ödülü’nü almak için yarışıyordu. Yeni düzenleme ile artık dinleyicilerin de adayları oylayabildiği bir sisteme geçen Mercury Ödülleri’nde gecenin yıldızı Sampha oldu. Geçtiğimiz yılın en çok konuşulan isimlerinden olan ve sayısız festivalde sahne alan Sampha, gecede Stormzy, The XX, Ed Sheeran, Alt-J, Kate Tempest gibi birçok önemli ismi geride bıraktı.

Ödül töreninin en çok konuşulan anlarından biri de geçtiğimiz senenin kazananı olan Skepta’nın performansı oldu. Konnnichiwa albümünde yer alan “Man” parçasını, sahnede bulunan bir arabadan çıkarak seslendiren Skepta, performansı sırasında Stormzy ve Kate Tempest’a da selam durdu.

https://www.youtube.com/watch?v=4z51WabSlrE