Merle Haggard biyografisinde başrol Sam Rockwell’in

Sam Rockwell, Amazon’un çekeceği biyografik filmde 60’ların country müzik efsanesi Merle Haggard’ı canlandıracak. Henüz ismi belli olmayan filmde Rockwell’in sesinden Merle Haggard şarkılarını da dinleyeceğiz.

Deadline’a konuşan Rockwell, Haggard’ın kariyerinin çok uzun ve sancılı olduğunu ve bu yüzden film için spesifik bir dönemi belirlediklerini anlatıyor ki bu dönem de sanatçının San Quentin cezaevinde geçirdiği üç yıl. Haggard, cezaevinde Johnny Cash’in ikonik performansını da izleme fırsatı bulmuş. Bu performans, Haggard’a ilk ilhamı veren anlardan biri olarak gösteriliyor. Müzisyenin çalkantılı aşk hayatının yanı sıra 1969’da Johnny Cash’in TV şovuna konuk olduğu performansı da filmde yeniden canlandırılacak.

Babasını genç yaşta kaybeden ve çalışmak zorunda kalan Haggard’ın zorlu hayatının belirleyici bir dönemine ışık tutacak filmin yönetmeni Robin Bissell. Senaryoda ise Merle Haggard’ın eşi Theresa Haggard’ın da parmağı olacak. Son dönemde Bohemian Rhapsody, Rocketman, Born To Be Blue gibi müzisyen biyografilerinin gördüğü ilginin ardından yapımcıların bu tarz projelere yönelmesi kaçınılmazdı. Sene sonunda vizyona girecek Aretha Franklin filmi Respect ve başrolünde Austin Butler’ı izleyeceğimiz Elvis biyografisi de merakla bekleniyor.

Yazı: Can Özsoy

Yükleniyor...