"Mevsimler - Fasıl IV" sergisi, 17 Aralık Cumartesi Bant Mag. Mekan'da açılıyor

2016 yılı boyunca bir araya gelen toplam dört sergiden oluşan Mevsimler sergi serisi, Suriye’den ve Türkiye’den sanatçıları bir araya getirmeye devam ediyor. 17 Aralık Cumartesi günü Bant Mag. Mekân’da açılacak Mevsimler: Fasıl IV’de Maram Maatouq’un karışık teknikle ürettiği derinlikli resimleri, Gülin Kılıçay’ın kendine has portre çalışmalarından bir seçkiyle ilk kez izleyiciyle buluşuyor.

Müzik ve performans alanlarında Büyük Ev Ablukada ve Her An Her Şey Olabilir ekiplerinden tanıdığımız, tiyatro alanında üretimlerde bulunan çok yönlü sanatçı Gülin Kılıçay, son yıllarda resim alanında ürettiği işlerinden bir seçkiyi ilk kez Mevsimler: Fasıl IV ile izleyiciyle buluşturuyor. Gülin Kılıçay’ın farklı olasılıklara alan tanıyan portre çalışmaları kalıplara bağlı kalmayan varoluşları kucaklıyor.

rsz_gu%cc%88li_0005

Üç yıl kadar önce Halep’ten Türkiye’ye gelen ve Sakarya’ya yerleşen Suriyeli sanatçı Maram Maatouq’un resimleri de Mevsimler: Fasıl IV ile ilk kez İstanbul izleyicisiyle buluşuyor. Karışık teknikle ürettiği resimlerinde kadın figürlere ağırlık yer veren; katmanlı ve derinlikli anlatımlarla izleyiciyi farklı hislere sevk etmekte özgür bırakmayı tercih eden Maram Maatouq aynı zamanda bir keman eğitmeni.

obt0137

Mevsimler, geçtiğimiz aylarda, Hare Sürel ile Imad Habbab’ı, Sedat Girgin ile Toufic Hamidi’yi ve Mert Tugen ile Ali Omar’ı bir araya getirdiği sergileri ziyaretçiler ile buluşturmuştu.

Mevsimler, Prince Claus Kültür ve Gelişim Fonu sponsorluğunda, arthere işbirliği ile Bant Mag. tarafından düzenlenen, Suriye’den ve Türkiye’den sanatçıları bir araya getiren bir sergi serisidir.

Mevsimler – Fasıl IV, 20 Ocak’a dek Bant Mag. Mekan’da ziyaret edilebilecek. Serginin Facebook etkinlik sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.