Mevzu Records Label Night için rotamız Burgazada

2018’de kurulan bağımsız plak şirketi Mevzu Records, sadece yayınlarıyla değil; düzenlediği etkinlikler ve merch tasarımlarıyla da lokal sahneden grup ve müzisyenlere alanlar açmayı sürdürüyor. Etiketin bir festival tadında gerçekleşen Label Night serisinin 7. buluşması için 20 Ağustos Cumartesi günü rotamız Burgazada Cennet Bahçesi.

Mevzu Records, ada çıkarması için hem birçok keşif vadeden hem de dinlerken yerinizde durmanın mümkün olmayacağı bir program hazırlamış. Polio x Yibit, fragmentsofaprayer, Slave Training, Buhran, Rinxlaya, Standback, Getaman, Lifelock ve Asperger sahnede olacak. Günün akışını detaylandırmak üzere, sözü Mevzu Records ekibine bırakıyoruz:

Label Night #7’ye saat 17:00 sularında Polio x Yibit ikilisinin deneysel bass nameli warm up seti ile başlıyoruz! Etkinlik, ilk konserini verecek olan hardcore/metalcore oluşumu fragmentsofaprayer ile devam edecek. Ardından tehlikeli mi tehlikeli seti ile kulakların pasına pas katacak Slave Training ve kırmızı şimşek Buhran’ın litrelerce kan kusturacak gösterisi ile saat 20.00’ye kadar (gündelik yaşantılarımızda olduğu gibi) hayatta kalmaya çalışacağız. Rinxlaya ile deneysel hip hop dünyasına girecek ve bambaşka bir serüvene dalacağız. Standback’in sert ve caydırıcı setiyle konserin ikinci yarısı başlayacak ve hemen ardından ailenizin favori kuzenleri Getaman eğlenceli melodileri ile umutları yeşertecek. Son ikiye girerken artık emekliliklerine gün sayan, Türkiye punk sahnesinin âdeta birer hakkı devrimleri olan 37 yıldır yaşayan efsane grup Lifelock ile gençliğimizin şarkılarını hep bir ağızdan söyleyecek, final act olarak son albümlerinden sonra insanların morallerini  daha da bozan Asperger ile ritüeli tamamlayacak, sizleri azad edeceğiz.

Konserlerin yanı sıra kurulacak merch pazarında hem festivalde çalacak hem de Mevzu kataloğunda yer alan diğer grupların kaset, CD, çanta, tişört, yastık kılıfı gibi ürünleri edinmek mümkün. Ayrıca Label Night #7 için bir sanat pazarı da kuruluyor. Purblet, Sultan Eylül Çelik, Feyza Delibalta, imd4t, Periböcek, Raika Lara ve molzy.co’nun stantlarında farklı estetik ve disiplinlerden güzellikler sizi bekliyor.

Poster tasarımını Purblet’in yaptığı Mevzu Records Label Night #7 etkinliğinin biletleri, Biletix’te.