Millie Bobby Brown kız kardeşiyle birlikte Netflix için yeni bir proje üstünde çalışıyor

Netflix, Stranger Things’in iki Emmy adaylığı bulunan 15 yaşındaki yıldızı Millie Bobby Brown ve kız kardeşi Paige Brown’ın orijinal hikâyelerine dayanan A Time Lost adlı yeni bir drama filmi için çalıştıklarını açıkladı. Brown kardeşler senaryosunu yazdıkları filmin aynı zamanda yapımcılığını da üstleniyorlar. Long Island’da yaşayan ve sürekli kavga halinde olan iki ailenin kızlarından birine kanser teşhisi konmasıyla yaşanan gelişmeleri konu edecek trajedinin oyuncu kadrosu için çalışmalar henüz başlamadı. Millie Bobby ve Paige Brown ortak bir açıklamada, senaryo sürecini şu cümlelerle ifade etti:

Netflix’e, bize ve yazıp geliştirmek için yıllarımızı harcadığımız bu güzel hikâyeye duydukları güven için minnettarız. […]Bu hikâye, arkadaşlıkla, aile ve tüm dünya üstüne geliyormuş gibi hissettiğinde engellerin üstesinden gelebilmekle ilgili. Kelimenin tam anlamıyla, bir sevgi ve emeki oldu.”

Netflix’in bağımsız film ve belgesellerinden sorumlu Lisa Nishimura da proje için heyecanlı:

Millie sıra dışı bir yaratıcı yeteneğe sahip. Kariyerinin başından bu yana Netflix ailesiyle beraber olduğu için çok şanslıyız. Millie’nin şimdi de bir yazar ve yapımcı olarak kız kardeşiyle birlikte Netflix’e getireceği vizyonlu bir projeye şahit olmak heyecan verici.”

Millie Bobby Brown’u Stranger Things’in 3. sezonundan sonra, geçtiğimiz yazın başında Godzilla: King of the Monsters’da izledik ve 2020’de serinin devamı niteliğindeki Godzilla vs. Kong’da göreceğiz. Bu genç yetenek, aynı zamanda Sherlock Holmes’un kız kardeşini canlandıracağı, çekimleri devam eden Enola Holmes filminde Henry Cavill’le başrolü paylaşıyor. Tüm bu yoğunluğun arasında, Brown en son geçtiğimiz günlerde cilt bakım rutinini paylaştığı promosunun sahte olduğu iddialarıyla viral olmuştu. 

Daha sonrasında da Instagram hesabı üzerinden konuya bir açıklama getirdi.

Yazı: Deniz Atakan Gürbüz