Mizah dozu yüksek Batman podcast serisi çizgi roman oluyor

DC Comics’in ilk senaryolu podcast serisi, HBO Max ortaklığıyla 18 Eylül’de yayına başladı. Saturday Night Live yazarlarından Dennis McNicholas’ın kaleme aldığı Batman: The Audio Adventures, Gotham City’ye eğlenceli bir bakış atıyor. Serinin çizgi roman uyarlaması için de gaza basıldı.

1966’da yayına başlayan orijinal Batman dizisine bir saygı duruşu olarak kurgulanan podcast serisinde Batman’i ilk kez Gotham City Polis Departmanı’nında çalışan bir danışman olarak takip ediyoruz. Joker, The Riddler, Harley Quinn, Penguin ve Two-Face gibi evrenin popüler kötüleri de aramızda. 

Seride Batman’i seslendiren isim, Matt Reeves’in merakla beklenen yeni The Batman filminde Commissioner Gordon’ı canlandıran Jeffrey Wright. Kendisine Rosario Dawson (Catwoman), Jason Sudeikis (Hamilton Hill), Bobby Moynihan (Penguin), Alan Tudyk (Alfred Pennyworth), Ike Barinholtz (Two-Face), Heidi Gardner (Harley Quinn), Brooke Shields (Vicki Vale), Seth Meyers (Jack Ryder), Paul Scheer (Mr. Charleyhorse) ve Fred Armisen (King Scimitar) gibi isimlerden oluşan parmak ısırtan bir seslendirme kadrosu eşlik ediyor. Her uyarlamasıyla efsaneleşen Joker karakteri için de müthiş bir seçim yapılmış: Star Trek evreninin Data’sı Brent Spiner.

İlk 2 bölüm aşağıdan dinlenebilir.

DC’nin şu an için tek bölüm olmasını planladığı Batman: The Audio Adventures Special çizgi romanında da yazar Dennis McNicholas’ın kimi kısa maceraları olacak. Çizgi romana özel olarak seslendirmenlerden Bobby Moynihan, Heidi Gardner ve Paul Scheer da kendi Kara Şövalye hikâyelerini yazmış.

Çizer kadrosu da oldukça kabarık. Kitap için Gotham’ın karanlık gecelerine dalanlar arasında Leonardo Romero, Anthony Marques, J. Bone, German Peralta, Emma Kubert, Jon Mikel, Derec Donovan, Juni Ba, Jacob Edgar var. Batman: The Audio Adventures Special, 12 Ekim’de yayımlanacak.