Molly Nilsson’dan terk edilmiş bir nesle yazılmış marşlar

Dünyada olan bitenleri yorulmadan şarkılarına işleyen İsveçli synth-pop müzisyeni Molly Nilsson, yalnız olmadığımızı bir kez daha hatırlatıyor. 3 yıllık bir aranın ardından duyurulan Extreme albümü ve ilk tekli “Absolute Power”la romantik, melankolik bir havaya yayılan ritimleriyle “şimdiyi kavramak ve gücü geri almak için bir yakarış”a ses veriyor Nilsson. 

“Galaksinin merkezindeki kara deliğe karşı ben” sözleriyle başlayan parça bu merkeze ışık katmaya kararlı. Nilsson, Extreme albümünün terk edilmiş bir neslin marşlarını derlediği kanaatinde. Hazırlıkları 2019’da başlayan ve pandemi sırasında Nilsson’ın Berlin’deki evinde kaydedilen 10. albümü Extreme, 11 parçadan oluşuyor. Ataerkil düzenin karşısında duran ve her alanda eşitlik talebinde bulunan Nilsson, Spotify’ın iş şeklini kınadığı için albümünü bu mecrada erişime açmayacak.

Batı Almanya’da çekilen, Molly Nilsson ve Graw Böckler tarafından ortaklaşa yönetilen, siyah beyaz “Absolute Power” klibini buradan izleyebilirsiniz.  

Extreme albümü Dark Skies Association ve Night School Records ortaklığıyla 15 Ocak’ta dijital olarak yayımlanacak. Plak ve CD versiyonları ise 28 Ocak’ta piyasada olacak. Şarkı listesi de şöyle:

1. Absolute Power
2. Earth Girls
3. Fearless Like A Child
4. Kids Today
5. Intermezzo x – Wheel Of Fortune
6. Sweet Smell Of Success
7. Obnoxiously Talented
8. Avoid Heaven
9. Take Me To Your Leader
10. They Will Pay
11. Pompeii 

Yazı: Seda Karakaş