Morphine belgeseli “Cure For Pain”, 2 Şubat’ta Bant Mag. Havuz’da

Müzik tarihi boyunca birçok efsanevî grubun, efsanevî sonları olduğunu gördük. Morphine grubu da bunlardan biri. Grubun solisti ve basçısı Mark Sandman’ın sıra dışı hayatı ve trajik ölümünü konu alan Cure For Pain‘de Josh Homme, Ben Harper ve Nic Harcourt gibi isimler Sandman’i anlatıyor.

Robert Bralver ve David Ferino ikilisinin çektiği belgesel, Sandman’in çocuk yıllarına ve aile yaşantısına dair ilginç detaylar barındırıyor. İtalya’daki bir festivalde verdikleri konserde “Super Sex” şarkısını çalarken geçirdiği kalp krizi sonucunda hayatını kaybeden Mark Sandman, bas gitarı yalnızca iki tel kullanarak çalmasıyla ve karakteristik vokalleriyle müzik tarihinin ikonik figürleri arasında kendine sağlam bir yer edindi. Müzisyenin önceki grubu Treat Her Right’tan arşiv görüntüleri ve birçok etkileyici hikâyeye değinilen röportajlarla Morphine’in çarpıcı serüvenine kapsamlı bir bakış sunuyor Cure For Pain.

Belgeselin 2 Şubat Cumartesi akşamı Bant Mag. Havuz’da yönetmenlerin izniyle ve Türkçe altyazılı gerçekleşecek gösterimine katılım ücretsiz. Kapasite 60 kişi. Gösterimin ardından da Tuğçe Şenoğul ve Kutay Soyocak, DJ setleriyle Bina kabininde.

Gösterim: 20:00
DJ set: 22:30
Katılım ücretsiz.