Morrissey suçu başkasına atarak bir turnesini daha iptal etti

Morrissey’in bugüne kadar alıştığımız konser iptallerine geçtiğimiz hafta boyunca yenileri eklenmişti. Hızını alamayan Morrissey, Amerika turnesinin tamamını iptal etti. Sağlık sorunları yaşadığını söyleyen Morrissey’e göre hastalık, Miami konserinde kendisinden önce sahne alan Kristeen Young’dan bulaştı. 

Yapılan açıklamada bir solunum rahatsızlığı yaşadığını söyleyen Morrissey, 31 Mayıs’ta Miami Knight Concert Hall’da Kristeen Young’ın ardından sahne aldığı ve Young’ın o gün ”korkunç” bir şekilde grip olduğuna değinildi. Hastalığın Morrissey’e bulaşmasının ardından Atlanta konserinin iptal edildiği ve durumun daha da ilerlemesiyle birlikte turnenin iptal edilmesine karar verildiği açıklandı.

Konuyla ilgili Facebook hesabından bir açıklama yapan Kristeen Young şunları yazdı:

”Korkunç bir gribe yakalandığım iddiası gerçek değildir. 2 Haziran günü bir alerji krizi yaşadım ama o da 16 saatte sona erdi. Bir doktora gittim, bana ilaç verdi ve ilaçlar işe yaradı. Morrissey’in iyi hissetmiyor olmasına üzüldüm ama bu yalanlara tolere edemem… Özellikle de sağlık durumumla ilgili yalanlara. Bu gerçekten çok fazla ve garip.”

İşin ilginç yanı, bu olay Morrissey ve Kristeen Young arasında yaşanan ilk kriz değil. 2007 yılının sonbaharında da Morrissey’in turnesinde yer alan Kristeen Young, sahnede söylediği bir cümle nedeniyle turneden çıkarılmıştı.