Müjdemizi isteriz! Yeni Yo La Tengo albümü Ağustos'ta geliyor!

Yo La Tengo, Stuff Like That There ismini taşıyan yeni albümlerini Ağustos ayında yayınlayacağını ve albümü eski gitaristitleri Dave Schramm ile birlikte kaydettiklerini duyurdu. 

Son olarak 2013’te yayınladıkları Fade ile müzikseverlerin karşısına çıkan Yo La Tengo, oldukça ilginç bir albümle geri dönüyor. 14 şarkının yer alacağı albümde The Parliaments, Sun Ra, The Cure, Hank Williams, The Lovin’ Spoonful ve Darlene McCrea gibi isimlerin cover parçalarına da yer verecek olan Amerikalı topluluk, yeni albümünde 1990 çıkışlı Fakebook’ta yer alan şarkılardan bazılarını da yeniden kaydederek paylaşacak. Sevilen Yo La Tengo kayıtlarından “All Your Secrets”, “The Ballad of Red Buckets”, ve “Deeper Into Movies”in de yeni versiyonlarının yer alacağı Stuff Like That There’de iki de yeni şarkı yer alacak: “Rickety” ve “Awhileaway”.

28 Ağustos’ta Matador Records’dan yayınlanacak olan Stuff Like That There’de yer alacak Special Pillow cover’ı “Automatic Doom”u aşağıdaki bağlantıdan dinleyebilirsiniz.