Müziğin ertelenemeyeceğini hatırlatan iki festival bu hafta sonu dijital ortamda

COVID-19 yüzünden iptal olan etkinliklere karşı direniş müzik dünyasında tüm hızıyla sürüyor. Birçok sanatçı evlerinde çevrimiçi konserler düzenlerken, Warner Music Group ve gamer evreninin yıkılmaz kalesi Minecraft’tan heyecan verici iki sanal festival haberi geldi. 

Warner Music Group’un COVID-19 Dayanışma ve Müdahale Fonu yararına 24-26 Nisan tarihlerinde düzenlediği PlayOn Fest, 72 saat sürecek bir karnaval ruhu vaat ediyor ve festival boyunca ne giysek diye düşünenleri de ihmal etmiyor. Warner Music’in resmî sayfası üzerinde açılan PlayOn Store’dan satın alınabilecek özel tasarım kıyafetlerden elde edilecek gelir, yardım fonuna bağışlanacak. 

Festivalde bizi bekleyen performanslar arasında Coldplay’in 2017’deki São Paulo şovu, Cardi B’nin 2018 Global Citizen New York performansı, Weezer’ın 2019 Coachella seti ve Warner’ın daha önce YouTube’da paylaşmadığı nadir konser görüntüleri var. Bruno Mars, Ed Sheeran, Charli XCX, Death Cab for Cutie, Bebe Rexha, Alt-J, Slipknot, The Head and the Heart, The War on Drugs, Gucci Mane, Brandi Carlile, KORN, Andra Day, Twenty One Pilots, Lil Uzi Vert, Wiz Khalifa gibi isimlerin yer alacağı festivale SongKick’in YouTube kanalı aracılığıyla katılmak mümkün. 

Müziğin bizi taşıdığı kuytuların tadını çıkarmak için sığınabileceğimiz bir diğer festival de Minecraft’ın ev sahipliğinde gerçekleşecek Block by Blockwest. 25 Nisan günü oyun içerisinde gerçekleşecek olan sanal festivalde IDLES, Pussy Riot, HEALTH ve Sports Team gibi gruplar yer alacak ve toplanan bağışlar CDC Yardımlaşma Fonu üzerinden corona virüsle mücadelede kullanılacak. Festivale katılımla ilgili detaylara aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Yazı: Asena Büyük