Muzz’ın dokunaklı Arthur Russell yorumu

COVID-19 günlerinde müzisyenlerin hiç olmadığı kadar çok cover yaptığına şahit olmaktayız. Muzz da Interpol solisti Paul Banks için özel bir proje. Onu The Walkmen ve Fleet Foxes’tan tanıdığımız davulcu Matt Barrick ve Grateful Dead anısına hazırlanmış bir proje olan Day of the Dead’den aşina olduğumuz gitarist Josh Kaufman’la hayata geçirdi. Muzz, kendi ismini taşıyan ilk albümünü 5 Haziran’da yayımlamıştı. Üçlü, şimdi seneyi dört parçalık bir cover EP’si ile kapatmaya hazırlanıyor.

Matador etiketiyle yayımlanacak Covers EP’nin açılışını yapacak Arthur Russell’ın “Nobody Wants A Lonely Heart” parçasına yapılan yorum dinlemeye açıldı bile. 2008 tarihli efsane Arthur Russell albümü Love Is Overtaking Me’de yer alan parçanın Paul Banks’in dokunaklı vokalleri ve piyano eşliğinde nasıl duyulduğunu merak edenleri hemen aşağıya alalım.

EP’nin diğer üç parçası da merak uyandırıyor. California çıkışlı dream pop grubu Mazzy Star’ın en bilindik parçalarından “Fade Into You”, 1988 tarihli Tracy Chapman albümünde yer alan “For You” ve şimdiye dek Neil Young, Sting ve Eels gibi isimlerin yorumladığı Bob Dylan klasiği “Girl From the North Country”, 9 Aralık’ta yayımlanacak Covers EP’deki diğer parçalar.

Yükleniyor...