"My Hero Academia" serisinin finaline gelmiş olabiliriz

My Hero Academia 2019 senesini anime serisinin bu yıl yayınlanacak dördüncü sezonu ve izleyeceğimiz yeni bir film ile kapatacak. Japonya’da gerçekleşen Hero Fes etkinliğinde tanıtılan My Hero Academia: Heroes Rising adlı serinin yeni filmin Japonya’da Aralık ayında vizyona girmesi bekleniyor.

Serinin hayranlarının heyecanla beklediği yeni film hakkında oldukça önemli bir detay var: Bu film, serinin yaratıcısı Kohei Horikoshi’nin manganın finalinde kullanmak istediği senaryoyu ekrana taşıyor. Bu sebeple Horikoshi, Heroes Rising filminin My Hero Academia serisinin son bölümü olarak görülebileceğini söylüyor. Horikoshi’nin açıklamaları daha detaylı bir öyküyü işleyecek ikinci filmin son olacağı ve muhtemelen üçüncü bir film olmayacağı yönünde.

Horikoshi’nin bu açıklamaları serinin yeni filmi hakkındaki tartışmaları ve beklentileri oldukça yükseltiyor. Serinin fanları, All Might karakterinin seride artık bulunmamasıyla birlikte Midoriya ve Bakugo’nun öne çıkmasını Aralık ayında görmek istediklerini dile getiriyorlar.

Seriyle henüz tanışmamış olanlar için kısa bir hatırlatmayı da buraya bırakalım: Kohei Horikoshi tarafından yaratılan Japon süper kahraman mangası olan My Hero Academia, Temmuz 2014 tarihinden beri Weekly Shonen Jump dergisinde yayınlanıyor. Hikâye herkesin güç sahibi olduğu bir dünyada yaşayan, bu güçlere doğuştan sahip olmayan Izuku Midoriya’yı takip ediyor. My Hero Academia: Heroes Rising filminin fragmanı henüz yayınlanmadı ancak aşağıdaki bağlantıdan serinin bir önceki filmi My Hero Academia: Two Heroes’un ve animenin yaklaşan dördüncü sezon fragmanına göz atabilirsiniz.

(Yazı: İlke Erkmen)