Nandi Bushell müzik yaparken unicornları düşünüyor

YouTube’da paylaştığı davul cover videolarıyla adını duyuran Nandi Bushell, Dave Grohl’la giriştiği atışmayla viral olmuştu. 10 yaşındaki İngiliz müzisyen, bestesi kendine ait ilk parçasını yayımladı.

“Gods and Unicorns” isimli parça üç dakika uzunluğunda. “Müzik yaparken unicornları düşünüyorum” diyen şarkı, baştan sona pozitif enerji ve eğlenceyle dolu. Hatta vokaller yer yer Deerhoof’un sesi Satomi Matsuzaki’yi anımsatıyor. Klipte de Nandi’yi şarkıdaki tüm enstrümanları çalıp şarkıyı söylerken görüyoruz.

İlk bestesiyle ilgili yaptığı paylaşımda, ilham kaynaklarını da sıralamış Nandi:
“The Beatles gibi melodiler, Lenny Kravitz parçaları gibi slap basslar, Van Halen’ın gitar tapping tekniği ve Led Zeppelin’den Bonzo’yu andıran davul ritimleri.” 

Şarkının yazım ve prodüksiyonunda Liverpool çıkışlı müzisyen Zuzu’nun da dokunuşları var. Nandi, Zuzu’nun harika bir dost ve eğitmen olduğunu söylüyor. İkilinin parçayı yazarken kaydettikleri ve provalardan görüntülerin de yer aldığı video buradan izlenebilir.

Nandi’nin harika coverları

Nandi’nin ilk parçasını yayımlaması şerefine, cover koleksiyonundan üç performansını hatırlayalım.

Joy Division – Love Will Tear Us Apart (Remix)

Synthesizer, gitar, vokal, davul ve bir loop makinesiyle, Nandi’den bir klasiğe özgün yorum. 

Rage Against The Machine – Guerilla Radio

Rage Against The Machine’in gezegenin ruh hâline seneler önce ses verdiği “Guerilla Radio”sunun coverıyla Nandi, #BlackLivesMatter hareketine destek verdi. RATM gitaristi Tom Morello, bu performansın ardından Nandi’ye üzerinde Soul Power yazan gitarını hediye etti. 

Dua Lipa – Don’t Start Now

Funky bas yürüyüşünü çalarken Nandi’nin ne kadar eğlendiğine bakar mısınız!