Ne dinlesek?: A Hand In The Darkness – Punch Someone

Maja Karlsson, geçtiğimiz 20 yıl boyunca İsveç’in underground müzik sahnesinde Le Bombe, Just Like A Boy, 53CR37, MAKEMAKEand Style By Magic gibi farklı isimler altında üretimlerde bulundu. Yind isimli deneysel enstrümantalistlerin bir üyesi olarak 1999’da ilk Amerika turnesini Amerikan indie-rock’ının efsanelerinden Unwound’un açılış grubu olarak yaptı. Kendisini 2009-2018 yıllarında İsveçli grup The Radio Dept.’in turne müzisyenliğini yaptığı için de tanıyoruz. Ayrıca tiyatro oyunları için müzikler yazıyor ve İsveç’in feminist ve cinsel sağlık dergilerine makaleler hazırlıyor.

Maja Karlsson yeni bir solo projeyle karışımızda. A Hand In The Darkness, önceleri İsveççe rap yapan Karlsson’un İngilizce sözlere sahip kuir rap projesinin adı ve sürükleyici bas ve synthlerin deneysel unsurlarla sıra dışı şekillerde kavuşabildiği, hızla içe işleyen tınılarıyla fark yaratıyor. Yüklü şarkı sözleri ise yüzünüze çarptıkça sizi kendinize getiren ideal serinlikte bir kaynak suyu hissinde.

Karlsson, A Hand In The Darkness projesiyle İsveççeden sıyrılarak daha çok insana ulaşabilen bir dile geçmeyi kutluyor ve bu sayede müziğinin “daha geniş bir ölçekte kuirlerle ve tuhaf müzik sevenlerle buluşabileceğini” umuyor.

A Hand In The Darkness’ın Debyt isimli ilk EP’sinden gelen ilk klip “Punch Someone” parçasına ait.

EP’nin tamamının da aşağıdaki bağlantıdan dinlenmesi tavsiye olunur.