"Negative Pleasures" ve "İç Yüzey" sergileri bu cuma Mixer'de açılıyor

Meltem Şahin’in sanatla felsefeyi bir araya getirdiği etkileyici çalışmalarının yer aldığı ilk kişisel sergisi “Negative Pleasures”ın açılışı bu cuma Mixer’de gerçekleşecek. Aynı gün Mixer’de Murat Han Er’in “İç Yüzey” sergisi de ziyaretçilerle ilk kez buluşacak.

Bu senenin başında yer aldığı çocuk kitabı P is for Pussy ile hatırladığımız, Bant Mag. illüstratörlerinden Meltem Şahin “Negative Pleasures” ismini verdiği sergisini Mixer’de 1 Kasım’dan itibaren ziyaretçilerle buluşturmuştu. 11 Kasım Cuma günü gerçekleşecek açılış ile sergisini kutlayacak olan Şahin, bu kez sanatla ilişkili felsefe kavramlarını animasyonlar ve optik oyuncaklar kullanarak ortaya çıkardığı çalışmalar ile sergiliyor. Bant Mag.’in yeni sayısında Meltem Şahin’le yaptığımız röportaja buradan, sergiyle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşmak mümkün.

meltem-sahin-3d_zoetrope_253_892

Mixer’in Cuma akşamı açılışını yapacağı bir diğer sergi de Murat Han Er’in fotoğraf, video ve yerleştirme çalışmalarının yer aldığı ilk kişisel sergisi “İç Yüzey” olacak. İnsanın kendisi ve çevresiyle kurduğu güven ilişkisini korunan ve gizlenen olgular üzerinden ele alan çalışmaları ile Mixer’de görülebilecek olan sergi 26 Kasım’a kadar ziyaret edilebilecek. Sergiyle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

14938126_1214430618619653_4473917109626661970_n