Netflix’in anime kataloğu 5 yeni yapımla genişlemeye devam ediyor

Ghost in the Shell SAC_2045, Altered Carbon: Resleeved ve 17 Eylül’de yayımlanan Dragon’s Dogma ile kataloğunda orijinal anime serilerine yer vermeye başlayan Netflix, bu alandaki çalışmalarını hızlandırıyor. Platformdan gelen son açıklamalara göre Japonya ve Kore merkezli dört yapım şirketiyle orijinal içerikler için anlaşma sağlandı.

Netflix’in güçlerini birleştireceği bu şirketler Japonya’dan NAZ, Science SARU, MAPPA ve Kore’den Studio Mir. Bu ortaklıklarla Netflix ekibi, “Küresel anime toplumu için en iyi içerikleri yaratmak” amacını dillendiriyor.

Söz konusu iş birliklerine dair açıklamalarda bulunan Netflix anime departmanı başkanı Taiki Sakurai, dört yıl önce başladıkları çalışmalarla Tokyo’da yeni ve tutkulu hikâyeciliğin peşinden giden bir yaratıcı ekip kurduklarını belirtiyor: “Endüstrinin, hâlihazırda harika işler ortaya koyan öncüleriyle yaptığımız yeni ortaklıklarla, son teknolojileri ve geleneksel el yapımı animasyonu kesiştirerek izleyicilere çok daha geniş bir skalada hikâye sunmak için sabırsızlanıyoruz.”

Netflix’in yeni 5 anime serisine göz atalım:

Thermae Romae Novae

Roma İmparatorluğu’nda bir hamam tasarımcısı olan Lucius karakterinin bir zaman yolculuğu yapıp günümüz Japonya’sına yaptığı ziyareti konu edecek eğlenceli bir seri. Kendisi burada farklı hamam kültürleriyle tanışacak.

Rilakkuma’s Theme Park Adventure

Tembellik yapmayı seven ayı Rilakkuma ile 2019’da tanışmıştık. Bu yeni seride de aynı karakteri arkadaşlarıyla kapanmak üzere olan bir eğlence parkında izleyeceğiz.

High-Rise Invasion

Yere değmeyen gökdelenlerde bir hayatta kalma savaşı. Miura Tsuina ve Takahiro Oba’nın manga serisinden uyarlanıyor.

Thus Spoke Kishibe Rohan

JoJo’s Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable mangasının çizerlerinden Kishibe Rohan’ın kimi şehir efsanelerine dayanan dört farklı hikâyesi.

The Way of the Househusband

Tehlikeli bir yakuzanın kariyer değişimini konu eden komik bir anime serisi. Yer altı dünyasında dehşet saçmak yerine “ev erkeği” olmaya karar veren Tatsu’nun maceralarını Chiaki Kon yönetiyor.

Netflix’in 2021 takviminde yer alacağı önceden açıklanan orijinal anime serilerinden merak uyandıran üç tanesi de burada

Super Crooks

Mark Millar ve Leinil Yu’nun polisiye çizgi roman serisinden uyarlanacak Super Crooks, bir anime dizisine dönüşecek. Üstelik Netflix’in bu yapımdaki ortağı My Hero Academia ve Fullmetal Alchemist gibi harikaların yaratıcısı Bones.

Vampire In The Garden

Attack on Titan’ın yaratıcısı WIT STUDIO ortaklığıyla hazırlanan Vampire In The Garden, Momo ve Fine isimli iki kızı merkezine alacak. Bir vampir ve insan arasındaki beklenmedik dostluk, müzik soslu bir anlatıyla ekrana taşınacak.

Spriggan

Hiroshi Takashige and Ryoji Minagawa’nın 1989-1996 aralığında yayımmlanan klasik manga serisinden uyarlanan Spriggan, geceleri bir ajan olarak çalışan lise öğrencisi Yu Ominae’yi merkezine alıyor. Spriggan daha önce uzun metraj anime ve video oyunu olarak da uyarlanmıştı.