Netflix’in Biggie belgeseli “I Got a Story To Tell” yaklaşırken

Christopher Wallace, the Notorious B.I.G., Biggie…

1997’de 24 yaşında öldürülen New York’un hip hop efsanesi Biggie’nin hayatını anlatacak I Got a Story To Tell belgeselinden yeni bir fragman yayımlandı.

Adım attığı Brooklyn sokaklarında kısa sürede adını duyuran Biggie; çocukluk yılları, uyuşturucu sattığı ve suç dünyasına adım attığı günler, rap dünyasındaki yükselişi ve hayatı hakkında bilinmeyen birçok yönüyle karşımıza çıkacak. Daha çok müzik klipleriyle tanınan Emmett Malloy’un yönettiği belgeselin yapımcıları arasında annesi Voletta Wallace, Mark Pitts, Stanley Buchthal ve Biggie’nin kariyerinde önemli bir yeri olan Sean “Diddy” Combs gibi isimler var. 

Biggie’yi, en yakın arkadaşı Damion “D-Roc” Butler’ın çektiği videolar, aile fertleri ve dostlarıyla yapılmış röportajlarla yeniden tanıma imkânı vaat ediyor belgesel. Nitekim, genelde kendisiyle aynı dönemde öldürülen Tupac Shakur ile girdiği rekabet ve cinayetlerin arkasındaki gizem üzerinden konuşulan Biggie’yi farklı açılarından tanımak; hakkındaki efsanelere ilişkin yeni pencereler açacak gibi…

I Got a Story To Tell, 1 Mart’ta Netflix’te.

Yazı: Doruk Karaca


Yükleniyor...