Netflix’in “Ghost In The Shell” anime serisine ilk bakış

Masamune Shirow’un dünya çapında bir fenomene dönüşen manga serisi Ghost In The Shell, 30. yılında yeni bir anime serisiyle Netflix ekranına taşınıyor.

Geçtiğimiz yıllarda başrolünde Scarlett Johansson’u izlediğimiz sinematik uyarlamasıyla karşımıza çıkan ve serinin sadık hayranları tarafından şiddetli eleştiriler toplayan Ghost In The Shell, şimdi de CGI animasyonla geri dönüyor. Ghost In The Shell: SAC_2045 ismini taşıyacak seriden ilk teaser yayınlandı ve gördüğümüz kısa sahne, kesinlikle daha önce izlediğimiz herhangi bir Ghost In The Shell uyarlamasına benzemiyor.

Her sezonu 12 bölümden oluşacak yeni Ghost In The Shell animasyon serisi, izleyiciyi 2045 Japonya’sına götürecek. Shinji Aramaki ve Kenji Kamiyama ortaklığıyla çekilen Ghost In The Shell: SAC_2045, 2020’de yayınlanacak. İkilinin Blade Runner: Black Lotus için de birlikte çalıştığını hatırlatalım. Serinin karakter tasarımlarıysa Momentary ve Eternal gibi illüstrasyon kitaplarıyla tanınan Rus sanatçı Ilya Kuvshinov’a ait. Kuvshinov’un manga ve anime kültürüyle tanışması, henüz altı yaşında Ghost In The Shell vasıtasıyla olmuş.