Netflix'in yeni korku dizisi "The Haunting of Hill House"un başrolü Carla Gugino oldu

Gotik edebiyatının en önemli romanlarından The Haunting of Hill House‘un dizi uyarlaması geliyor. Netflix’te yayınlanacak dizinin oyuncu kadrosu da şekillenmeye başladı.

Dizide rol alacağı açıklanan ilk isim Michiel Huisman olmuştu. Huisman’la başrolü paylaşacak olan kadın oyuncu olarak da Carla Gugino’nun ismi açıklandı. Sin City, Night At The Museum ve Watchmen gibi filmlerle tanınan Gugino’nun rol aldığı televizyon yapımları arasında Entourage, Wayward Pines ve Roadies bulunuyor. 1959 yılında yayımlanan ve Shirley Jackson imzası taşıyan  romanın Netflix uyarlaması da Mike Flanagan tarafından çekilecek. Ouija ve Absentia gibi korku filmleriyle tanınan Flanagan, yakında yine Netflix’te yayınlanacak Stephen King uyarlaması Gerald’s Game‘in de yönetmenliğini üstleniyor. Yönetmen, Gerald’s Game‘de de Carla Gugino’yla birlikte çalışıyor.

Biri 1963, diğeri de 1999 yılında çekilen iki farklı film uyarlaması bulunan romanın Netflix tarafından dizi olarak uyarlanacağı geçtiğimiz nisan ayında gündeme gelmişti.