Nicholas Hoult, “The Current War” filminde Nikola Tesla’yı canlandıracak

Michael Shannon’ın George Westinghouse’u, Benedict Cumberbatch’in de Thomas Edison’u canlandıracağı The Current War filminin oyuncu kadrosuna bir isim daha katıldı. Filmde Nikola Tesla’yı canlandıracak aktör, özellikle Mad Max: Fury Road‘daki performansıyla akıllarda yer eden Nicholas Hoult oldu.

Yönetmenliğini Alfonso Gomez-Rejon’un üstlendiği The Current War, Edison – Westinghouse arasındaki bol gerilimli ilişkiyi ve rekabeti konu edecek. Vinyl dizisinin senaristlerinden Michael Mitnick’in senaryosunu yazdığı film, Gomez-Rejon’un geçtiğimiz yıl çok konuşulan filmi Me, Earl and The Dying Girl‘den sonra çektiği ilk uzun metraj olacak.

Son olarak X-Men: Apocalypse filminde Beast karakteriyle izlediğimiz Nicholas Hoult, BBC ve Netflix ortaklığıyla önümüzdeki yıl yayınlanacak dört bölümlük mini dizi Watership Down‘da da karşımıza çıkacak. Önümüzdeki yıl vizyona girecek ve Hoult’u tarihe damgasını vurmuş bir başka figürü canlandırırken izleyeceğimiz bir başka film de Rebel In The Rye. Oyuncu kadrosunda Sarah Paulson, Kevin Spacey ve Zoey Deutch gibi isimlerin bulunduğu film, Nicholas Hoult’un canlandıracağı J.D. Salinger’ın hayatını konu ediyor olacak.