Nick Cave ve Warren Ellis, canlı yayında “Lawless” müziklerini konuşacak

2020’nin ekstrem şartları, Nick Cave and The Bad Seeds ekibini 24 saat aralıksız yayın yapan bir YouTube kanalı oluşturmaya itmişti. Bad Seed Teeve isimli kanal ile grubun konser kayıtlarına, röportajlarına ve arşivindeki nadir diğer parçalara ulaşabilme şansı elde ediyoruz.

Şimdi de kanalda Nick Cave ve Warren Ellis’in Lawless film müziklerini besteleme süreçlerini konuşacakları duyuruldu. Soundtrack albümünün tamamının paylaşılacağı yayında, ikilinin film için yaptığı bestelere kamera arkası fotoğraflar, Cave ve Ellis’in, Lawless yönetmeni John Hillcoat ve fotoğrafçı Polly Borland gibi özel konuklarla yaptıkları söyleşiler de eşlik edecek. Filmin müziklerinde Ralph Stanley, Emmylou Harris ve Mark Lanegan gibi isimlerle çalışılmıştı ancak onların söyleşide yer alıp almayacağını henüz bilmiyoruz. Lawless özel yayını 9 Ekim Cuma, Türkiye saatiyle 12.00’de Bad Seed Teeve’de.

Bir gangster hikâyesi olan Lawless, 2012’de vizyona girmişti. Bondurant Kardeşler’in gerçek yaşam hikâyelerine dayanan ve Matt Bondurant tarafından kaleme alınmış The Wettest County in the World kitabından uyarlanan filmin kadrosunda Tom Hardy, Shia LaBeouf, Gary Oldman, Mia Wasikowska, Jessica Chastain, Guy Pearce gibi pek çok yıldız isim bir aradaydı.

Nick Cave – Warren Ellis ikilisinin elinden çıkma diğer film müzikleri

Nick Cave ve Warren Ellis ikilisi Lawless öncesinde 3 filmin daha müziklerini bestelemişti. 2009 tarihli, post-apokaliptik bir dünyada baba ve oğlun mücadele dolu yolculuğunun anlatıldığı, bir başka John Hillcoat filmi The Road, Viggo Mortensen ve Charlize Theron gibi isimleri kadrosunda barındırıyordu. 

2008 tarihli The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford filmindeki görsel estetik ile ikilinin tınıları mükemmel bir birliktelik oluşturuyor. Brad Pitt, Casey Affleck, Sam Rockwell, Jeremy Renner bu filmin kadrosunda yer alan yıldız isimlerdendi.

Avustralya’daki bir kanun kaçağı ve kardeşinin hikâyesini konu alan 2005 tarihli The Proposition filmi, kadrosunda Guy Pearce ve John Hurt’e yer veriyordu.

Bu ayın başlarında Nick Cave, çevrimiçi konseri,Idiot Prayer ile gündemdeydi. Temmuzda Londra’daki Alexandra Palace’da kaydedilen bir buçuk saatlik konser, izleyicilerin büyük beğenisini toplamış, ardından bu performansın hem albüm hem de konser filmi olarak paylaşılacağı haberleri gelmişti. Idiot Prayer kayıtları için 20 Kasım bekleniyor.

Yazı: Biçem Kaya

Yükleniyor...