Nickelodeon’dan yeni transfer: “Garfield”

Tembel ve lazanya tutkunu Garfield, yeni bir seriyle dönüyor. ABD’nin en büyük medya devlerinden Viacom’un yayın haklarını aldığı Garfield’ın yeni maceraları Nickelodeon’da yayınlanacak.

90’lardaki büyüleyici yayın kuşağındaki serileri farklı mecralarda geri döndüren Nickelodeon, bir yandan da kataloğuna klasik animasyon serilerinin yeni sezonlarını eklemeyi sürdürüyor. Nickelodeon ekranında yayınlanacak seriler arasında Teenage Mutant Ninja Turtles, PAW Patrol, yeni bir Star Trek animasyon serisi, SpongeBob SquarePants ve merakla beklenen ilk SpongeBob spin-off serisi Kamp Koral var.. 

Yeni Garfield maceralarına dair detaylı bilgiler paylaşılmadı ama serinin yaratıcısı Jim Davis, animasyon dizisinin de yaratıcı ekibiyle birlikte çalışacak. Nickelodeon’da yayınlanacak seri hakkında açıklamalarda bulunan Davis, Garfield macerlarını yazarken klasik ve hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap eden bir mizah yaratmaya çabaladığını hatırlattı ve ekledi: “Garfield’ın Nickelodeon’daki yetenekli arkadaşlarımın emin ellerinde olmasından dolayı müthiş bir mutluluk yaşıyorum. İnsanları nasıl eğlendireceklerini biliyorlar.”

Jim Davis

Tam anlamıyla yürek burkan bir girişim olan CGI animasyonlu son Garfield serisi The Garfield Show, Ekim 2016’da sona ermişti. Yeni serinin eski çizgi diziler ve karikatür bantlarındaki estetiği döndürmesi en büyük temennimiz.