Nilipek.’in kendine özgü yorumuyla “Bir Gün Beni Arzularsan Gel”

Banu Alkan’ın 1998’de yayımlanan “Bir Gün Beni Arzularsan Gel” şarkısı, Nilipek.’in birçok açıdan zorlayıcı 2020’ye veda ettiğimiz saatlerde gerçekleştirdiği canlı yayınında takipçileri için bir sürprize dönüşmüştü. O gün bugündür Nilipek. hayranları arasında bir efsaneye dönüşen cover, stüdyo versiyonuyla paketlendi, kliplendi ve dijital ortamlara salındı.


Söz ve müziği Bülent Taşören’e ait şarkıya yapılan cover’ın prodüksiyonu için Taner Yücel’le ortaklaşılmış. Kayıtta vokalin yanı sıra elektrik gitar, ukulele ve tuşlularda Nilipek., sampling ve akustik gitarda Taner Yücel ile davul, perküsyon ve geri vokalde Berkay Küçükbaşlar’ı dinliyoruz. Orijinal şarkıyı, şehvetli ve parlak kılıfından sıyırıp kendine özgü kırılgan dünyaya hiç zorlamadan aktarmış Nilipek. 

Daha önce “Kınalıada” ve “Hamur İşleri” gibi Nilipek. şarkılarını kliplendirmek için kamera arkasına geçen Yiğit Hepsev’in yönetmenliğini üstlendiği bir klibi de var “Bir Gün Beni Arzularsan Gel”in. Şarkıyı bir mutfak şefi suretinde izlediğimiz Sıdık Kayak’ın sürükleyici koreografisiyle birlikte dinlemek isteyenleri buraya alalım.

Fotoğraf: Gizem Özçelik