Nilüfer Müzik Festivali başlıyor, ilk gün programı burada!

Nilüfer Müzik Festivali için geri sayım sona eriyor. Yarın itibariyle dört gün boyunca müzikseverleri ağırlayacak olan festivalin ilk günkü programında kimler var, yeniden hatırlıyoruz.

2015’ten beri müzikseverler ile buluşan Nilüfer Müzik Festivali, bu sene üçüncü kez düzenleniyor. Festival katılımcılarına kamp imkanı da sunan festival, Bursa’daki Balat Atatürk Ormanı’nda gerçekleşecek. 10-11-12-13 Ağustos’ta altmışa yakın grubun sahne alacağı festivalin ilk günündeki isimlere bakıyoruz. Festivalle ilgili detaylı bilgi, bilet satışı ve dahası için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Festivalin yabancı konuklarının başında gelen Cezayirli Speed Caravan ve kendine has performansı ile gruba eşlik edecek olan Mehdi Haddab, ilk günün merakla beklenen isimlerinden olacak. Rumba topluluğu La Pegatina; latin, dub ve reggae müziğini bir araya getiren Txarango ve ska dörtlüsü Vendetta, festivalin ilk gününde adeta İspanya çıkartması yapacak.

Son dönemin sahne performansı en dikkat çeken isimlerinden Gaye Su Akyol ve onun şahsına münhasır orkestrası olarak da tanınan, kendi albümleri Boyutlar’ı bu senenin başlarında yayınlayan Bubituzak, festivalin ilk gününde müzikseverler ile buluşacak. Eski dönem kayıtlara kendine has düzenlemeler yapan Hey! Douglas ve indie rock topluluğu In Hoodies‘in de sahnede olacağı festivalde ilk gün dinleyebileceğiniz isimler arasında Adamlar, The Away Days, Cihan Mürtezaoğlu, Can Gox, Deer From Space, Glasxs ve Kerim Arhan yer alıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=QoDpVw2z2TI