Nintendo, “Miitomo” isimli oyunla önümüzdeki ay akıllı telefon pazarına giriyor

Geçtiğimiz yıl akıllı telefon oyunları yapacağı duyurusunu yapan Nintendo, bu alandaki ilk oyununu mart ayında yayınlıyor. Eski şirket başkanı Satoru Iwata’nın geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamaya göre, 2017’nin mart ayına kadar Nintendo tarafından yapılmış 5 akıllı telefon oyunu servis edilecek.

Miitomo ismini taşıyan oyun hakkında çok fazla detay paylaşılmış değil. Gelen haberlere göre söz konusu oyunun en önemli özelliklerinden biri görüntü kaydedebilme ve paylaşabilme gibi sosyal medyaya uygun bir yapısı olacak. Kullanıcılara kendi “Mii avatarları”nı yaratma imkanı verecek olan oyun ücretsiz olarak kullanıma sunulacak fakat oyun içindeki bazı eklentiler ücretli olacak.

miitomo2

Geçtiğimiz eylül ayında Nintendo’nun başına geçen yeni başkan Tatsumi Kimishima, ilk etapta geçtiğimiz sonbahar aylarında yayınlanması planlanan oyunun gecikmesinin sebebinin daha iyi tanıtım yapma ihtiyacı hissetmeleri olduğunu açıkladı. Yine de önümüzdeki ay yayınlanacak Miitomo için şimdiye dek çok sıkı bir tanıtım çalışması yapıldığını söylemek zor.

Nintendo’nun akıllı telefon piyasasına gireceğini açıklamasının ardından akıllara kült Nintendo oyunlarının akıllı telefonlara uygun çeşitle hazırlanmış yeni versiyonları gelmişti. Fakat görünen o ki ünlü Japon oyun firması, yepyeni oyunlarla takipçilerinin karşısına çıkmak niyetinde.