Noga Erez’in “KIDS” konserini izlemek için son gün

İsrailli electro-pop müzisyeni Noga Erez’in dört yıllık aradan sonra City Slang etiketiyle yayımlanan albümü KIDS, tematik bir çalışma. Parıltılı ve fiyakalı bir prodüksiyona sahip şarkılarında farklı ilişkilenme biçimlerini işliyor Noga Erez.

Albümün çıkışını kutlamak için 1-2 Nisan tarihlerinde çevrimiçi yayımlanan muazzam bir sahne şovu hazırlandı. İki ayrı sette KIDS parçalarını, son bir yılda alıştığımız “online konser” formatından çok daha detaylı bir şekilde canlı performansa taşımış Noga Erez ve ekibi. Kalabalık bir dansçı grubu eşliğinde uzun süren bir çalışmanın ürünü olan The KIDS Experience, müzisyenin hayranlarından gelen talepler sonucunda 4 Nisan Pazar akşamına dek erişime açık hâle getirilmiş. 

Tel Aviv’deki Broadcast Studios’da kaydedilen iki ayrı performansı toplamda 25 dolarlık biletleri buradan temin ederek izleyebilirsiniz. Umarız önümüzdeki günlerde bu performanstan kesitler YouTube ya da Vimeo gibi mecralarda yerini alır.

Bant Mag. No:74’te Noga Erez’le KIDS üzerine yaptığımız röportajda, bu çevrimiçi lansman partisini de kendisine sormuştuk.

“Açıkçası, umarım dijital ortamda verdiğim son konser olur bu. Başka ülkelerdeki hayranlarıma ulaşmanın tek yolunun bu olduğunu bilmeme rağmen, çevrimiçi konser düşüncesine ısınamadım. Fakat amacımın, düzgün “canlı” dünyamızda var olamayacak bir şey yaratmak olması gerektiğine karar verdim. Gösteriler, müzik videoları, dans, film ve modadan etkilenen bir şey. Topluca. Bu dünyayı, birçok yaratıcı insanın yardımıyla yarattım ve bu iddialı vizyonu en iyi şekilde hayata geçirmek için hepimiz çok çalışıyoruz.”

Yükleniyor...