Noise İstanbul Festivali, 8-9 Kasım’da Borusan Müzik Evi’nde

Uzun yıllardır başta Nova Muzak serisiyle avangart ve deneysel seslere sahnesinde yer veren Borusan Müzik Evi, yeni sezonu 8-9 Kasım’da gerçekleşecek Noise İstanbul Festivali ile açıyor.

Festival, zengin kadrosuyla hem sergilediği performanslar hem de dünyanın farklı uçlarından davet ettiği önemli müzisyenlerle avangart müzik kültürünün İstanbul’daki kilit figürlerinden olan Batur Sönmez’in yirmi yıllık çalışmalarını taçlandırıyor. İki gün sürecek Noise İstanbul Festivali’nde sahne alacak isimler arasında öncü japon noise grubu C.C.C.C.’nin kurucu üyelerinden biri olan Hiroshi Hasegawa, Avustralya çıkışlı ikonik endüstriyel müzik grubu SP.K.’in beyni ve Tone Generator mahlasıyla tanınan Dominic Guerin, ses ve teknolojiyi performans ve yerleştirme bağlamında kesiştiren işlere imza atan Portekizli sanatçı Hugo Paquete ve Steve Albini prodüktörlüğünde yayınlanan albümleriyle bilinen Zeni Geva’nın beyni K.K. Null ve birçok heyecan verici müzisyen ve proje var.

Festivalin detaylarına buraya tıklayarak ulaşabilir; buradan da Borusan Müzik Evi’nin yeni sezon programına göz atabilirsiniz.