One Love Festival: Kendine Has Sahnesi’nde kimler var?

Üç yıllık aranın ardından 20 Temmuz’da gerçekleşecek One Love Festival için heyecan dolu geri sayımımız sürüyor. Parkorman ve Volkswagen Arena’da kurulacak beş farklı sahneden biri olan Kendine Has Sahnesi’nde sizi neler bekliyor bir bakalım!

“Yaz”, “İstanbul” ve “festival” kelimelerinin bir araya geldiği her cümlede akla ilk gelen festivallerden olan One Love’ın geri dönüşü için sabırsızlanmamak elde değil. Festival kapsamında Kendine Has Sahnesi’nde dinleyeceğimiz isimler arasında hem son yıllarda yerli sahneye damga vurmuş grup ve müzisyenler hem de zihin açıcı üretimleriyle gönlümüzü çalmış yabancı konuklar bulunuyor.

Daha önce de İstanbullu dinleyicilerine büyüleyici anlar yaşatan Danimarkalı müzisyen Oh Land, uzun bir aranın ardından rotayı bu taraflara kırıyor. One Love’da Kendine Has Sahnesi’nde dinleyeceğimiz Oh Land, geçtiğimiz mayıs ayında çıkan ve beş yıllık sessizliğini bozan Family Tree albümünün turnesi kapsamında İstanbul’da olacak.

Festivalin en büyük merak uyandıran performanslarından birine Büyük Ev Ablukada ve Ezhel imza atacak. Fırtınayt albümünün ardından sahnelerin tozunu atan ve başlı başına bir festival gibi bir konser deneyimi sunan Büyük Ev Ablukada ve ilk albümü Müptezhel’le kısa sürede bir fenomene dönüşen Ezhel’in, festivale özel birlikte sergileyecekleri performansı bol miktarda sürpriz vaat ediyor.

Glitterbeat ve Dunganga Records ortaklığıyla çıkan üçüncü albümü İstikrarlı Hayal Hakikattir’le dünyanın dört bir yanında festivallerin aranan ismi halini alan, Iggy Pop’un radyo programında iki hafta üst üste övgülere boğulan Gaye Su Akyol, Kendine Has Sahnesi’nin konuklarından bir diğeri. One Love’da tüm dinleyicilerin hep bir ağızdan boğazları yırtılırcasına eşlik edeceği şarkılarıyla Gaye Su Akyol, Anadolu’nun farklı köşelerinden uzayın derinliklerine bir yolculuğa davet ediyor.

Gün geçtikçe genişleyen kadrosu, kendi müziğine getirdiği eklektik yaklaşım ve doğaçlamalarla bezeli dinamik canlı performanslarıyla gönüllerin şampiyonu olan Gözyaşı Çetesi, Tantana Records etiketiyle yayınladığı Karar albümüyle 2018’in adından en çok söz ettiren grupları arasındaydı. Grubun konserlerinde albümde duyduklarınızdan çok daha fazlası sizi bekliyor!

Önümüzdeki yıllarda ismini çok daha sık duyacağımız harika çocuk Skinny Pelembe, Kendine Has Sahnesi’nin kaçırılmaması gereken konserlerinden birini verecek. Johannesburg’da doğan ve İngiltere’de büyüyen Skinny Pelembe’nin farklı akımlar, dönemler ve yaklaşımlardan beslenen şarkı yazarlığına hayran olmamak elde değil.

Kendine Has Sahnesi’nde dinleyeceğimiz bir diğer Tantana Records ferdi de Ati ve Aşk Üçgeni olacak. Kendi müziğini “Ruh Pop” olarak tanımlayan ekip, kısa sürede yeraltı sahnesinde birer hite dönüşen “Beni Yanına Al” şarkısıyla dikkatleri çektikten sonra Gecenin Karanlığında albümünü 2018 nisanında yayınladı.