One Punch Man film uyarlaması Justin Lin’e emanet

Dünya çapında hit olan manga serisi One Punch Man için Scott Rosenberg ve Jeff Pinkner tarafından bir canlı aksiyon uyarlaması senaryosu yazıldığı, 2020 baharından beri biliniyor. Projenin akıbetine dair kafalarda soru işaretleri oluşmaya başlamışken, yönetmen koltuğunda kimin oturacağı belli oldu.

Deadline’ın haberine göre, filmin prodüksiyon süreci sene sonunda başlayacak. Reji, Fast & Furious filmleri ve Star Trek Beyond gibi uzun metrajların yanı sıra True Detective ve Magnum P.I. gibi TV yapımları için de kamera arkasına geçmiş Justin Lin’e emanet. Kendisini 2023’te vizyona girecek Fast X (evet, serinin 10. filmi) künyesinde yapımcılar arasında da görüyoruz. One Punch Man uyarlaması için yapılan yönetmen tercihi, aksiyon dozu için umutlandırsa da serinin mizahi tonunu ekrana taşımak için ne kadar doğru bir isim olduğu tartışılır. 

one punch man

Japon sanatçı ONE tarafından web serisi olarak 2009 yılında yayına başlayan One Punch Man hızla viral olmuş, dünya çapında 30 milyondan fazla satmıştı. İngilizce versiyonu 2015’te ABD’de basıldıktan sonra New York Times’ın en çok satan mangalar listesine girmiş, Eisner ve Harvey Ödülleri’ne aday gösterilmişti. Artan popülaritesi ve eleştirmenlerce beğenilmesi seriyi zamanla TV dizisine, video ve mobil oyununa da dönüştürdü.

One Punch Man, rakiplerini tek yumrukla yenebilen, kötülüğe karşı savaşan süper kahraman Saitama’nın hikâyesini anlatıyor. Saitama, karşısına çıkan meydan okumaların eksikliği ve aslında onu hiç zorlamaması sebebiyle sıkılıyor ve değerli bir rakip bulma arayışına giriyor. 

Sony’nin Venom filmiyle tanınan senaristler Scott Rosenberg ve Jeff Pinkner’ın, stüdyo için yazdığı Jumanji: The Next Level, gişede dünya genelinde 796 milyon dolar hasılat elde etmişti. One Punch Man oyuncu kadrosunda kimlerin yer alacağı ise henüz bilinmiyor.