Orta Dünya’ya dönüş vakti: “The Lord of The Rings” dizisine ilk bakış

J.R.R Tolkien’in klasikleşmiş üçlemesinin bir diziye uyarlanacağı az buz değil, bundan tam 4 sene önce kulağımıza gelmişti. Tahminen 1 milyar dolarlık bütçesi olduğu düşünülen; sadece Amazon Studios’un yapımları içinde değil, tüm zamanların en pahalı dizisi olarak kayda geçecek projenin çekimleri geçtiğimiz günlerde, Yeni Zelanda’da tamamlandı. 

Henüz ismi bile netleşmediğinden “The Lord of the Rings dizisi” olarak anılsa da elimizde (nihayet!) yayın tarihi ve tahmin yürütebileceğimiz bir görsel var. Kim olduğunu bilmediğimiz, beyazlar içindeki bir karakterin geniş, destansı toprakları seyreylediğini görüyoruz. Orta Dünya hayranları, lokasyonun Valinor -ya da diğer adıyla Ölümsüz Topraklar- olabileceğini söylüyor. Hatta görseldeki iki ağacın da Laurelin ve Telperion olduğu tahmin ediliyor.

Dünya prömiyerini 2 Eylül 2022 Cuma günü yapacak serinin 240’tan fazla ülkede, Prime Video üzerinden izlenebileceği kesinleşti. Platform sezonu tek seferde değil, bölüm bölüm yayımlamak üzerine bir strateji geliştirmiş. Bildiklerimiz hâlâ çok kısıtlı fakat Tolkien ailesinin sonuçtan oldukça memnun olduğu konuşuluyor. Hobbit ve The Lord of The Rings kitaplarından binlerce yıl öncesinde, İkinci Çağ’da geçen bir anlatıyı izleyeceğimizden haberdarız. Kötülüğün Orta Dünya’da yeniden dizginleri ele alacağından, hem tanıdık hem yeni karakterleri izleyeceğimizden de…

The Orphanage, The Impossible, Jurassic World: Fallen Kingdom’ın yönetmeni J.A. Bayona’nın ilk iki bölümünün rejisine el attığı sezonun oyuncu kadrosu oldukça geniş elbette. Künyede ismi geçenler şu şekilde: Cynthia Addai-Robinson, Robert Aramayo, Owain Arthur, Maxim Baldry, Nazanin Boniadi, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman ve Sara Zwangobani.