Özgür Mumcu’nun YÜZ YÜZE serisinin sıradaki konukları Güneş ve Doğan Duru

Özgür Mumcu ile YÜZ YÜZE serisinin bu ayki konuğu Redd grubuyla tanıdığımız Güneş ve Doğan Duru kardeşler. Gazeteci ve yazar Özgür Mumcu’nun her ay farklı bir ismi konuk ettiği serinin 30 Mart akşamı gerçekleşecek on dördüncü buluşmasında, Bant Mag. Havuz / Bina’daki sohbetin seyrini Güneş ve Doğan Duru’nun 90’lardan bu yana devam eden müzik yolculuğunun yanı sıra her iki kardeşin farklı alanlara açılan üretimleri belirleyecek.

Memleketin köklü rock gruplarından Redd’in altı stüdyo albümü, bir konser DVD’si ve Çağan Irmak’ın “Prensesin Uykusu” isimli filmi için hazırladıkları soundtrack’ten oluşan diskografisinin son parçası olan “Mükemmel Boşluk” albümü 2016’da yayınlandı. Redd grubunun kurucuları Güneş ve Doğan Duru, 25 yıla yaklaşan müzik üretimlerinin yanı sıra kişisel olarak yürüttükleri film müziği, köşe yazarlığı, akademik çalışmalar, sosyal sorumluluk ve politik aktivizm gibi farklı alanlardaki faaliyetleri ile de tanınıyor.

Sohbetin ardından gece, Karadağ’ın tarihi Ulcinj şehrinde düzenlenen Southern Soul Festivali’nin İstanbul Takeover etkinliğinde DJ kabinini devralacak isimlerle devam edecek.

19:30 // Kapı açılış
20:00 – 22:00 // Özgür Mumcu ve Güneş Duru & Doğan Duru (sohbet)

KATILMAK İÇİN:
*Etkinlik ücretsizdir
**Kapasite 60 kişi ile sınırlıdır. Söyleşi oturmalı düzendir.