Parquet Courts’un zaman makinesinden bir albüm bir de fanzin

Human Performance ve Wide Awake gibi geride kalan birkaç yılımızın soundtrack’ine dönüşmüş albümlere imza atan Brooklyn çıkışlı post-punk grubu Parquet Courts, tozlu raflardan bir güzellik çıkarıyor. Hem de biraz cilalayarak.

2011’de yalnızca kaset formatında basılan, ardından sınırlı sayıda plak versiyonu da üretilen; şimdilerde bulmanın neredeyse imkânsız olduğu ilk Parquet Courts albümü American Specialties, Rough Trade Records etiketiyle yeniden basılıyor. 30 Temmuz’da piyasaya çıkacak reissue’nun mastering işlemleri de Total Control üyesi Mikey Young tarafından yapılmış.

Müziğini sıklıkla gitarist Andrew Savage’ın tematik görselleriyle birlikte sunan dörtlü, American Specialties’in yeni baskısını da Savage’ın hazırladığı bir fanzinle taçlandırmış. Çizimlere basçı Sean Yeaton’ın albüme ilişkin notları eşlik edecek.

1500 kopyayla sınırlı satışa çıkacak albüme ilişkin detaylar burada. 

Andrew Savage’ın 2016’da Human Performance için hazırladığı kapak ve albüm kitapçığı görselleri eşliğinde hazırlanan “Almost Had To Start A Fight / In And Out Of Patience” klibini de yeniden izlemenin tam zamanı. Buradan ulaşabilirsiniz. Goose Island’ın Parquet Courts için hazırladığı “Wit Awake” biralarının tenekeleri için yaptığı nefis tasarım da burada.