Patrick Watson, 14 Mart’ta Zorlu PSM %100 Studio sahnesinde

2001’de yayınladığı büyüleyici solo albümü Waterproof9’ın ardından kurduğu yaratıcı orkestrayla zihin açıcı bir şarkı yazımı ve müzikaliteyi kesiştiren Kanadalı müzisyen Patrick Watson, yeni albüm turnesinde İstanbul’a da uğruyor.

Son olarak 19 Nisan 2011’de Salon konseriyle İstanbul’a yolu düşen Patrick Watson, 4 yıllık aranın ardından gelecek albümüne Wave ismini vermiş. 18 Ekim’de Domino etiketiyle yayınlanacak albüme dair henüz fazla bir bilgi paylaşılmış değil. Geçtiğimiz yıl yayınlanan duygu yüklü “Melody Noir” şarkısının da bu albümde olup olmayacağı merak konusu.

8 yıllık aranın ardından 14 Mart’ta Zorlu PSM %100 Studio’da sahne alacak Patrick Watson’ın yeni albümü ve yeni konseri için duyduğumuz heyecanı birkaç özel canlı performans videosuyla pekiştirelim.

2010’da Detroit’teki Masonic Temple’da kalabalık bir orkestrasyı etrafına dizerek bir performans sergileyen Patrick Watson’dan “Beijing”, her konserde farklı bir yapıya bürünebilen, sürprizlere açık şarkılardan biri.

Bu kez Patrick Watson ve ekibiyle İstanbul sokaklarındayız. Emre Akay’ın çektiği videoda hem “Big Bird In A Small Cage” hem de doğaçlama bir şarkı dinliyoruz.

Bu yazıyı yazan Bant Mag. editörünün YouTube’da en fazla izlediği konser kayıtlarından biri olan 2007 Lowlands konserinden “Giver” performansını da buraya iliştirmek zorundayız.

Konser biletleri Biletix’te satışta.