Patti Smith’ten “Black Friday” konseri

Patti Smith, 27 Kasım Cuma akşamı Veeps üzerinden çevrimiçi bir konser verecek. Türkiye saatiyle 23.00’te başlayacak olan performans, tüm dünyadan erişime açık olacak. Biletler de burada.

Her sene alışveriş meraklılarının tırnaklarını yiyerek beklediği Black Friday gününe denk gelen konserin ismi de Patti Smith: A Black Friday Performance olarak açıklandı. Patti Smith için Black Friday ne anlama geliyor,  kestirmek güç. Ama performansının çağrısıyla birlikte olma, birlikte güçlenme mesajları veriyor. 

2020’den anlamlı “People Have The Power” performansları

Patti Smith, gergin bir ortamda geçen ABD başkanlık seçimlerinde, uzun yıllardır birlikte çalıştığı gitarist Lenny Kaye ile birlikte New York sokaklarına çıkmış ve protest şarkısı “People Have The Power”ı seslendirerek seçmenleri oy vermeye çağırmıştı. 

Aynı şarkı, Patti Smith’in kızı Jesse Paris Smith’in iklim krizine dair farkındalık uyandırmayı amaçlayan Pathway to Paris isimli derneğinin etkinliğinde de seslendirildi. Aralarında Joan Baez, Michael Stipe, Cyndi Lauper gibi isimlerin bulunduğu ekip eşliğinde, bir başka anlamlı “People Have The Power” performansı sergilendi.


Yükleniyor...