Pearl Jam yeni albüm için Andrew Watt’la flört hâlinde

Pearl Jam solisti Eddie Vedder, grubun yeni albümünü gitarist ve söz yazarı Andrew Watt ile birlikte kaydetme niyetlerini dillendirdi. Son olarak geçtiğimiz mart ayında stüdyo albümleri Gigaton’u yayımlayan grup, turneden hemen sonra yeniden stüdyoya girmeyi planlıyor.

Advertisement

Mojo’ya konuşan Eddie Vedder, Andrew Watt ile birlikte kayıt yapmak için konuştuklarını ve bunu yapacaklarına inandığını söylüyor. Son albümleri Gigaton’un turnesini pandemi nedeniyle gerçekleştiremeyen grup, Andrew Watt eşlikli yeni albümlerini bu turne sırasında yazmayı hedefliyor. 

Eddie Vedder’ın 11 Şubat’ta çıkacak Stevie Wonder, Elton John, Ringo Starr’lı yeni solo albümü Earthling’de de birlikte çalıştığı Andrew Watt, ömür boyu grubun hayranı olduğu söylüyor. Geçen ay Billboard’a röportaj veren Andrew Watt, büyürken dinlediği grupların Pearl Jam ve Red Hot Chili Peppers olduğunu, kaç kere gittiğini hatırlamadığı Pearl Jam konserlerinde “Alive” şarkısının gitar solosunu çalmak istediğini belirten bir pankartla yer aldığını anlatmıştı. Watt’ın bu hayali 2021 yılındaki Ohana Festival’da gerçekleşti.

Andre Watt’ın Pearl Jam dışındaki yakın tarihli çalışmaları arasında geçtiğimiz yıl yayımlanan Justin Bieber albümü Justice var. Ayrıca Ozzy Osbourne albümü Ordinary Man‘in prodüktörü olan Watt, Miley Cyrus’a da Plastic Hearts albümünde eşlik etti. Geçmişte Elton John, Dua Lipa, Post Malone ve Sam Smith gibi isimlerle de çalışan prodüktör, 2021 Grammy Ödülleri’nde Yılın Prodüktörü ödülünü kazanmıştı.

Yazı: Yiğitcan Genç