Pearl Jam’den kişiye özel konser deneyimi

COVID-19 salgının ardından 2020 turnesini ertelemek durumunda kalan Pearl Jam, bootleg kayıtlar arasından geniş bir seçkiyi paylaşıma açtı. 2000’lerden tam 186 konserden kaydedilmiş 5.504 şarkı, grubun yeni interaktif arşivinde bir araya geldi. 

2000, 2003, 2008 ve 2013 yıllarından turneleri belgeleyen platformun ismi DEEP. Erişebilmek için yapmanız gereken, Pearl Jam’in sadık fan kulübü Ten Club’a üye olmak. Bu kabarık koleksiyon içinde yolunuzu bulmak adına Ten Club üyeleri hummalı bir çalışmaya girmiş. Yıllara ya da konser verilen şehirlere göre çeşitlenen “Best Of”, konserlerden hafızalara kazınmış coverları derleyen “Covers” ya da grubun politik şarkılarını bir araya getiren “Know Your Rights” gibi özel çalma listeleri, fan kulüp üyesi süper Pearl Jam fanlarının kürasyonuyla hazırlanmış. Yeni Pearl Jam dinleyicileri için hazırlanmış “Pearl Jam For Dummies” başlıklı bir seçki de bulunmakta.

Ayrıca bu deneyimi kişiselleştirmek de mümkün. Custom Setlist Generator ile isminizi yazıp, şehir opsiyonlarından birini seçerek 24 şarkılık gelişine bir Pearl Jam setlist’ine sahip olabilirsiniz. Üstelik bu sistem, Eddie Vedder’ın el yazısıyla hazırlanmış bir şarkı listesi görseli de yaratıyor. 24 şarkılık kişisel Pearl Jam konserinizi Spotify’da anında dinleyebileceğinizi de belirtmekte fayda var. Bunun için Ten Club üyesi olmanız gerekmediğini de hatırlatalım. Roma’daki hayali bir Pearl Jam konseri için yaptığımız denemede çıkan seçkiyi aşağıda görebilirsiniz. “Blood”, “Spin The Black Circle”, “Hail Hail” gibi favorilerimizin ardından kapanışı “Alive” ve “Yellow Ledbetter” gibi klasiklerle yapmışlar, sağolsunlar.

Tadımlık olması için 50 şarkılık bir Pearl Jam Live seçkisi streaming servislerinde erişime açıldı.