Pegasus’la Tatile Doymayanların Rehberi: Game Of Thrones Paneli

Tatil planı yaparken konserlere, gösterimlere, festivallere, sergilere dikkat edenlere bu kez epey ender rastlanır bir önerimiz var! Game Of Thrones hayranları koşun! Hamburg’da gerçekleşen Harbour Front Edebiyat Festivali’nin bu yılki konuklarından biri George R.R. Martin!

5 yılı geriden bırakan Harbour Front Festivali bu sene 9 Eylül’den 10 Ekim’e kadar sürecek ve birçok önemli konuğu ağırlayacak. Festival ekibi tarafından 21 Haziran’da özel olarak düzenlenen etkinlikteyse, televizyona Game Of Thrones ismiyle uyarlanan ve kısa sürede bir fenomene dönüşen A Song Of Ice And Fire romanlarının yazarı George R.R. Martin ilk kez Almanya’daki hayranlarıyla buluşacak. Yaklaşık 3.000 kişi kapasiteli bir salonda gerçekleşecek Game Of Thrones panelinde konuşmacı olarak yer alacak ve hayranlarının sorularını yanıtlayacak olan Martin’in serinin hayranlarını epey heyecanlandıracak bir de sürprizi olacak. George R.R. Martin, etkinlikte henüz yayınlanmamış altıncı kitap The Winds of Winter’dan çeşitli bölümleri ilk kez okuyacak! Panel kapsamında George R.R. Martin’le birlikte sahnede Almanya’nın önemli edebiyat eleştirmenlerinden biri olan gazeteci Dennis Scheck de olacak.

winds of winter kapak (1)

İngilizce ve Almanca olarak düzenlenecek etkinlik 21 Haziran günü saat 19:00’da gerçekleşecek. Hamburg’taki Congress Center’da gerçekleşecek panelin biletleri de satışta. 19-29 Euro aralığında değişen biletler için elinizi hızlı tutmanızı tavsiye ederiz!  Etkinliğe gitmenin en hesaplı yolunun da Pegasus’un İstanbul’dan Hamburg’a direkt uçuşları olduğunu hatırlatalım!

Söz konusu tarihte Hamburg’a gitmişken yapabileceğiniz diğer şeyler arasında da birçok alternatif yer alıyor. Avrupa’nın en kapsamlı denizcilik müzelerinden biri olan International Maritime Museum’u ziyaret edebilir, panelden iki gün sonra gerçekleşecek Faith No More konserine gidebilir ya da şehrin önemli sanat galerilerinden Kuntsverein’da Nina Beier’in Cash For Gold sergisini görebilirsiniz!