Pek bilmediklerinizde bugün: BILLY IDOL

Bu sene solo kariyerinin yedinci albümünü yayınlayan İngiliz punk ikonu Billy Idol hakkında ”pek bilmedikleriniz”…

Faith No More ve Cadılar Bayramı

24 sene önce bugün Cadılar Bayramı şakası olarak, bir konserde Faith No More’un kulistini 600 ölü balıkla dolduran punk yıldızı Billy Idol, bu hareketinin dönüşünde neyle karşılaşacağını tahmin edemezdi muhtemelen. Faith No More, intikamını Billy Idol’ın seti sırasında, sahneye çırıl çıplak fırlayarak almış.

Billy Idol da hayranına kurban gidenlerden

Kendisi 1989’da Londra’da verdiği bir konserin ardından hayranlarından biri tarafından bacağından bıçaklanmış.

Idol vejeteryan ama bunun hayvan haklarıyla ilgisi yok!

Rock müziğin içinde olup, çok fazla alkol tüketip, düzensiz saatlerde çalışıp üstüne bir de et yemeye devam edince Idol’ın midesi iflas ediyormuş. Idol, hayatında Rock’n Roll ve et yemeyi aynı anda sürdüremediği için vejeteryan olmuş. Onun dışında deri pantolonlarını çok seviyor ve giymeye devam ediyormuş.

billy dog

Sinemaya da bulaşmamış değil

1998’de Adam Sandler’la birlikte oynadığı The Wedding Singer filmdi dışında Idol, kült çizgi film Heavy Metal 2000‘ın Odin karakterini seslendirmiş.

https://youtu.be/HueE49BrNXk

Rebel Yell’in klibi oldukça sürprizli bir şekilde tamamlanmış

En bilindik Billy Idol şarkılarından olan “Rebel Yell”in klibi aynı zamanda The Kids Are Allright isimli The Who belgeselini yönetmiş olan Jeff Stein tarafından çekilmiş. MTV’ye verdiği bir röportajda Stein, o gün klipte oynayacaklara bol miktarlarda şarap ve bira sunduklarını, sonuç olarak kalabalaığın rol yapmaktansa gerçekten eğlenmeye başladığını, kalabalığın tezahürat ve alkışları şarkının moduna uyunca onları da klibe dahil etmeye karar verdiklerini söylemiş. Yine de klip planlandığı anda neredeyse yayınlanamıyormuş, çünkü MTV son dakikada elinde birayla görülen küçük bir çocuğun olduğu kısmı klipten çıkarmalarını istemiş.


Yükleniyor...