Pek bilmediklerinizde bugün: FLYING LOTUS

Ekim ayında yeni albümü You’re Dead’i yayınlayacak Flying Lotus, nam-ı diğer Steven Ellison, hakkında pek bilmedikleriniz…

Flying Lotus’un ailesi müzisyen dolu!

Steven’ın ailesinde başta halası Alice Coltrane olmak üzere birçok müzisyen bulunuyor. Yirminci yüzyılın önemli caz müzisyenlerinden olan eşi John Coltrane’in yanısıra Terry Gibbs, Charlie Haden ve Joe Henderson gibi isimlerle çalışan Alice’in solo olarak yayınladığı 20’den fazla albüm var. Coltrane çiftinin oğlu saksafoncu Ravi Coltrane de Steven Ellison’ın kuzeni. Daha da eskiye gidecek olursak, Freda Payne tarafından seslendirilen, 1977 tarihli “I Get High (On Your Memory)” klasiğinin yazarı FlyLo’nun büyükannesi Marilyn McLeod.

Wrong Cops filmindeki rolü ve filmdeki Mr. Ozio şarkısına yaptığı cover

Flying Lotus, Quentin Dupieux’nün geçen yıl çektiği Wrong Cops filminde çok kısa görünüyor. FlyLo filmde uyuşturucu satan polis Duke’tan (Mark Burnham) alışveriş yapıyor.

Ayrıca, filmde bir tekno hiti bestelemeye çalışan Rough’ın (Eric Judor) herkese dinletip fikrini aldığı, hatta bir prodüktöre satmaya çalıştığı şarkısının (Mr. Ozio – Stunt) bir Flying Lotus yorumu da var.

GTA V radyosundaki FlyLo kanalı

Rockstar Games’in geçen yıl PC, PS ve Xbox platformlarına çıkardığı GTA V’ta çalan radyolar arasında parçaları Flying Lotus tarafından seçilmiş “FlyLo FM” adlı bir radyo kanalı var. Clams Casino’dan Tyler, The Creator’a, Aphex Twin’den DJ Rashad’a harika isimleri bu radyoda duymak mümkün!

FlyLo_GTAV

Adventure Time için yaptığı “A Glitch is a Glitch” şarkısı

Cartoon Network’ün gece kanalı Adult Swim’de yayınlanan birçok programın müziklerini yapan FlyLo, kanalın sevilen dizilerinden Adventure Time’ın “A Glitch is a Glitch” bölümünün kapanış müziğini yaptı.

Elijah Wood’un “Tiny Tortures” klibinde oynama hikayesi

FlyLo’nun son albümü Until The Quiet Comes‘ta yer alan “Tiny Tortures” şarkısına David Lewandowski tarafından çekilen klipte Elijah Wood’u görüyoruz. Yönetmen Lewandowski, Wood’un projeye dahil olma hikayesini şöyle anlatıyor: “FlyLo ile birlikte üye olduğumuz Pokemon fan forumuna bir müzik klibi hazırlığında olduğumuzu yazmıştık. Forumdan bir kullanıcı açtığımız başlığa “rol yapmayı biliyorum, sanırım klipte oynayabilirim” yazdı. Kendisiyle bağlantı kurduk ve o kişinin Elijah Wood olduğu ortaya çıktı… Hayır, dalga geçiyorum. Wood ile Twitter üzerinden iletişim kurduk, birbirimizin işlerini çok seven iki insan olduğumuzu anladıktan sonra FlyLo klibi için birlikte çalışma kararı aldık.”