Pembe Hayat KuirFest’ten, kuir tahayyüllerin peşinde bir sergi çağrısı

Pembe Hayat KuirFest, 10. yıl etkinliklerine çevrimiçi konferans “Film Kültürlerini Kuiryantelleştirmek” ile başlamıştı. Pandemi nedeniyle programlar değiştiyse de festivalin 10. yılına işaret eden yüz yüze etkinlikler için de geri sayım başlamış durumda. Film gösterimleri, söyleşiler, paneller, partiler ve atölyelerin yanı sıra, bu sene bir sergi de düzenleniyor.

Serginin adı, “Hayalimdeki Festivaller, Hayalimdeki Afişler” ve sergiye katılım için paylaşılan çağrı şöyle:

“Pandemi ve pandemiyi bahane eden baskıcı politikalar nedeniyle, kültür-sanat faaliyetlerinin durma noktasına geldiği bir yılı aşkın sürenin ardından yeniden bir arada olabilme heyecanı içindeyiz. Hareketimiz ve camiamız adına, hepimiz için nefes olabilecek kuir tahayyüller kurmak hedefiyle yola çıktığımız sergi fikri bütününün bir parçası olarak, hayallerimizdeki festival ve film afişlerini bir araya getirmeyi planlıyoruz. Bu nedenle, hayallerinizdeki festival ve film afişlerini 10 Ağustos 2021 tarihine kadar [email protected] adresine göndermenizi rica ediyoruz.”

“Başvurularınızı, ‘Hayalimdeki Festivaller, Hayalimdeki Afişler’ konu başlığı ile e-posta olarak gönderebilirsiniz ve isteğe bağlı olarak e-posta içeriğine eser adı ve sanatçı adını yazabilirsiniz.”

“Eserler için biçim ve boyutlar serbest olmakla beraber, baskı kolaylığı için baskıda genel olarak kullanılan kağıt boyutlarından herhangi birine sığacak şekilde 300 dpi olarak bize iletmeniz rica olunur.”

Son başvuru tarihi 10 Ağustos. Başvurular [email protected] adresine yapılıyor. Duymayan kalmasın!